-:-

Dodano: 18 lutego 2017

12 trafień Moryty

Wyjazdowe zwycięstwo odnieśli szczypiorniści Zagłębia Lubin, którzy w meczu 18. kolejki PGNiG Superligi pokonali drużynę Piotrkowianina 28:27 (12:14). Podopieczni Pawła Nocha zrewanżowali się tym samym za porażkę z pierwszej rundy. O wygranej Zagłębia zdecydowała świetna postawa Arkadiusza Moryto – 12 bramek oraz duża ilość prostych błędów po stronie gospodarzy.
W 3. minucie Zagłębie prowadziło już 3:0. Piotrkowianin popełnił trzy proste błędy, a wykorzystali to: Nikola Dzono, Arkadiusz Moryto i Michał Stankiewicz. Zdenerwowany trener Piotrkowianina Zbigniew Markuszewski poprosił w tym momencie o przerwę. Poskutkowała ona tym, że piotrkowski zespół zaczął odrabiać straty. W 23. minucie był remis 11:11, a chwilę później gospodarze po raz pierwszy wyszli na prowadzenie. Do szatni Piotrkowianin zszedł z przewagą dwóch bramek – 14:12 i wydawało się, że ma mecz pod kontrolą.
Stało się inaczej. Zagłębie zaczęło grać znacznie lepiej w obronie, a piotrkowski zespół popełniał błąd za błędem. W 51. minucie było 21:24 i nawet dramatyczna końcówka nie zmieniła już losów tego spotkania. Piotrkowianin przegrał jednym trafieniem 27:28. Klasą dla siebie był Arkadiusz Moryto. Skrzydłowy gości rzucił aż dwanaście bramek (pięć z karnych). W piotrkowskim zespole najwięcej razy do bramki rywala rzucił Mateusz Góralski – siedem goli.
Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – Zagłębie Lubin 27:28 (14:12)
Piotrkowianin: Banisz, Procho – Zinchuk 2, Mróz 2, Surosz, Swat 3/1, Achruk, Woynowski, Makowiejew 3, Andreou, Góralski 7, Krawczenko, Pożarek, Tórz 4, Pacześny 1, Iskra 5.
Trenerzy: Zbigniew Markuszewski, Dmytro Zinchuk (grający trener)
Kary: 6 min (Pożarek, Makowiejew, Woynowski)
Karne: 1/1
Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz 3, Bondzior, Przysiek, Kuźdeba 2, Mrozowicz 1, Pawlaczyk, Szymyślik 4, Czuwara 3, Wolski, Bartczak 1, Pietruszko 1, Moryto 12/5, Dzono 1.
Trener: Paweł Noch
Kary: 14 min (Pietruszko, Szymyślik x2, Mrozowicz, Stankiewicz, Bartczak, Kuźdeba)
Karne: 5/7
piotrkowianin-zaglebie-lubin-768x480Sebastian Iskra rzucił pięć bramek dla Piotrkowianina. Jego zespół przegrał jednak z Zagłębiem Lubin 27:28 (14:12)