-:-

Dodano: 10 września 2016

Dawid kontra Goliat

Rekord frekwencji na meczu ligowym Wybrzeża Gdańsk. Fenomenalna oprawa i wielkie gwiazdy w ERGO ARENIE. Licznie zebrani kibice byli świadkami widowiska na miarę inauguracji zupełnie nowej, profesjonalnej PGNiG Superligi. W Meczu Otwarcia rozgrywek Wybrzeże Gdańsk uległo Vive Tauronowi Kielce 19:31.

Ponad 5 tysięcy kibiców w hali na granicy Gdańska i Sopotu to niewątpliwy sukces nowo powstałej ligi zawodowej. Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk po raz pierwszy zagrali przed tak dużą publicznością. – Taka publiczność na pewno dodaje skrzydeł. Wprawdzie przeciwnik nie dał nam ich rozwinąć, ale dla sportu w Gdańsku i dla gdańskiej publiczności na pewno było to mega wydarzenie – skomentował tuż po meczu rozgrywający Wybrzeża, Hubert Kornecki.

Mieliśmy 16-godzinną podróż do Polski. Czuć było to w kościach, szczególnie na początku meczu. Ciężko nam było wejść w rytm, który sobie założyliśmy przed meczem. W drugiej połowie agresywna obrona i szybkie kontrataki załatwiły mecz – powiedział po spotkaniu zawodnik Vive Tauron Kielce Krzysztof Lijewski.

Widowisko rozpoczęło się od wysokiego prowadzenia Vive. W 9. minucie spotkania mistrzowie prowadzili 1:6. Początkowo onieśmieleni szczypiorniści Wybrzeża stopniowo zaczęli odrabiać straty. W 18. minucie po dwóch bramkach Łukasza Rogulskiego było już 5:9. Mistrzowie Polski kontrolowali jednak wynik i konsekwentnie utrzymywali wysoką przewagę. Do przerwy, po bramce Damiana Kostrzewy było 11:15.

Początek drugiej połowy to znów świetna seria kielczan. Do bramki strzeżonej przez Macieja Pieńczewskiego trafiali Lijewski, Kus i czterokrotnie najlepiej dysponowany tego dnia Tobias Reichmann. Dobrą passę Mistrzów Polski przerwał dopiero Michał Skwierawski. W miarę upływu czasu podopieczni Talanta Dujszebajewa powiększali swoją przewagę. Na 15 minut przed końcem spotkania prowadzili już 14:24. Do końca spotkania obraz gry nie uległ zmianie i Mistrzowie Polski ostatecznie zwyciężyli 19:31.

Zawodnicy Vive Tauron pokonali rywala ze swojej grupy.  Oznacza to, że za to zwycięstwo kielczanie otrzymali trzy punkty. Po pierwszej kolejce zajmują pierwsze miejsce w grupie granatowej.

Wybrzeże Gdańsk 19:31 Vive Tauron Kielce

Wybrzeże Gdańsk: Chmieliński, Pieńczewski – Kostrzewa 5, Prymlewicz 4, Rogulski 2, Skwierawski 2, Bednarek 1, Kondratiuk 1, Kornecki 1, Oliveira 1, Salacz 1, Wróbel 1 oraz Sulej.

Vive Tauron Kielce: Ivić, Szmal – Aguinagalde 6, Reichmann 6, Jurkiewicz 5, Djukić 4, Bielecki 3, Lijewski 3, Chrapkowski 1, Kus 1, Paczkowski 1, Walczak 1 oraz Jachlewski, Strlek.