-:-

Dodano: 10 lutego 2017

Elbląg na ekranach!

Elbląski zespół doczekał się meczu transmitowanego na żywo w telewizji. Kibiców handballa, którzy ligowego pojedynku z Gwardią Opole nie będą mogli zobaczyć z poziomu trybun, zapraszamy do włączenia jutro o 19:15 kanału nSport+. Tego spotkania nie można przegapić!
Sobotni mecz będzie czwartym spotkaniem Meblarzy w tym roku. Tylko pierwsze zakończyło się zwycięstwem. W 1/16 finału Pucharu Polski, w Gdyni wygrali ze Spójnią 27:24. W kolejnej fazie, rozegranej w minioną sobotę, przegrali 21:30 u siebie z Azotami Puławy. W środę z kolei nieznacznie ulegli Stali Mielec 20:21.
Szczególnie to ostatnie spotkanie było dla gospodarzy bolesne. W pierwszej połowie to elblążanie dyktowali warunki i tylko dzięki słabszej końcówce stracili dwubramkową przewagę. – Jestem zszokowany naszą postawą w drugiej połowie. Tak nie możemy grać. Widocznie musimy jeszcze wiele trenować żeby zacząć zdobywać punkty w Superlidze. mówił zasmucony po meczu Adrian Fiodor. Okazja do rehabilitacji już jutro, ponownie przed własną publicznością.
Tym razem do Elbląga przejeżdża doświadczony zespół Gwardii Opole. Pierwsza myśl jak przychodzi do głowy na myśl o tym klubie, to Adam Malcher. Bramkarz ten był podstawowym zawodnikiem polskiej reprezentacji na styczniowych mistrzostwach świata we Francji. Według wielu opinii ekspertów, to on najlepiej wykorzystał szansę otrzymaną od trenera reprezentacji. Zasłużył na nią świetną postawą w Superlidze, niejednokrotnie wyciągając opolanom spotkanie.
Co na temat naszego najbliższego przeciwnika sądzi trener elblążan, Jacek Będzikowski? Gwardia to dobry zespół, moim zdaniem czarny koń rozgrywek. Gra bardzo dobrze. Ma w składzie doświadczonych zawodników, którzy już od kilku lat grają w Superlidze i świetnego bramkarza, który jest bardzo mocnym punktem zespołu. Skrzydłowi są skuteczni, wykorzystują sytuacje rzutowe, które mają w trakcie spotkania.
Jednak postawa gwardzistów w dwóch ostatnich meczach, nie była najlepsza. Bardzo długo męczyła się ze Stalą Mielec, ostatecznie wygrywając 29:27. A w ostatnim meczu z Orlen Wisłą Płock przegrała bardzo wysoko, różnicą aż 18 bramek.
Czy kibice elbląskiej drużyny doczekają się niespodzianki i drugiego zwycięstwa gospodarzy w tym sezonie, czy może jednak to goście wywiozą do Opola dziesiąty ligowy komplet punktów? Początek spotkania w sobotę 12 lutego o godzinie 19:30. Na kanale NSPORT+ transmisja odbędzie się już 15 minut wcześniej.
Meble Wójcik Elbląg – KPR Gwardia Opole, godz. 19.15 11.02.2017 r. transmisja w nSport +