Aktualności

HIT 24. serii. STARCIE LIDERÓW GRUPY GRANATOWEJ

Facebook
Facebook
YouTube
INSTAGRAM

Przed nami ostatni mecz fazy zasadniczej PGNiG Superligi w Hali Legionów. Vive Tauron Kielce podejmie na własnym parkiecie MMTS Kwidzyn, wicelidera Grupy Granatowej z dorobkiem 43 punktów. Dla kieleckiego zespołu wtorkowe spotkanie będzie także ostatnim przed wyjazdowym, pierwszym starciem 1/8 Velux EHF Champions League 

– To dobrze, że kalendarz spotkań ułożył się tak, że gramy z wymagającym rywalem. Im wyższy poziom przeciwnika, tym musimy zagrać na większe koncentracji i mobilizacji. Czeka nas dużo trudnych meczów, ale jesteśmy do tego przygotowani. – mówi przed meczem, Mateusz Jachlewski.

MMTS jest pewny zajęcia drugiej pozycji w Grupie Granatowej. Drużyna z Kwidzyna ma 16 punktów przewagi nad trzecim w tabeli Chrobrym Głogów – To drużyna, która odnotowuje dobre wyniki, nawet pomimo kontuzji kluczowych zawodników, gra nadal na solidnym poziomie. Rywale grają podobnie jak my – ocenia przeciwnika drugi trener Tomasz Strząbała.

Pierwszy mecz obu drużyn w Kwidzynie zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 32:27

MMTS odniósł w tym sezonie 17 zwycięstw, a sześciokrotnie zawodnicy tej drużyny schodzili z parkietu pokonani. W zespole występuje drugi obecnie najlepszy strzelec krajowych rozgrywek – skrzydłowy Mateusz Seroka (136 goli w 23 meczach). Skutecznym zawodnikiem w szeregach zespołu trenera Patryka Rombla jest także rozgrywający Marek Szpera (80 trafień w 23 spotkaniach) – W tym sezonie grają bardzo równo i zdobywają ważne punkty. To niewygodny przeciwnik, ambitny i waleczny, grający twardo w defensywie. Nie można ich lekceważyć, ponieważ na pewno przyjadą walczyć o wygraną  – mówi popularny “Siwy”.

Mistrzowie Polski rozpoczynają tydzień, który zakończy się bardzo ważnym, niedzielnym spotkaniem TOP16 Ligi Mistrzów z francuskim Montpellier – Mamy jeden dzień więcej na przygotowania, ale połączenie lotnicze jest słabe, więc czeka nas dość długa droga do Francji. Dobrze, że mamy ten jeden dzień więcej na doszlifowanie pewnych aspektów gry – zakończył drugi trener Vive.

Spotkanie 24. serii PGNiG Superligi rozpocznie się w Hali Legionów we wtorek 21.03 o godz. 20:15. Transmisję meczu będzie można obejrzeć w Canal + Sport.

Facebook
Facebook
YouTube
INSTAGRAM

Przeczytaj jeszcze:

Gwardia – drużyna do zadań specjalnych

Obecność Gwardii w strefie medalowej PGNiG Superligi można traktować jako spore...

Nominowani do Gladiatorów 2018

20 maja Kapitula wybrała nominowanych do Gladiatorów 2018, nagród przyznawanych na...

Tomasz Strząbała nowym trenerem MMTS

Tomasz Strząbała został nowym szkoleniowcem MMTS Kwidzyn. Choć zainteresowanie pracą w...