-:-

Dodano: 22 lutego 2017

KPR GWARDIA ULEGŁA MISTRZOM POLSKI

W 19. serii PGNiG Superligi KPR Gwardia Opole uległa Vive Tauronowi Kielce 24:33. Szczypiorniści Rafała Kuptela pokazali się w tym spotkaniu z bardzo dobrej strony.
Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia Gwardzistów 2:0, wspaniale w bramce spisywał się Adam Malcher. W trzeciej minucie meczu Paweł Paczkowski zderzył się z bandami reklamowymi i z ranną głową musiał opuścić boisko w asyście służb medycznych. Po ośmiu minutach gry Gwardziści nadal prowadzili – 4:2, a Malchera nie mógł pokonać nawet Karol Bielecki. Dopiero w połowie odsłony mistrzom Polski udało się wyrównać na 5:5, wówczas interweniował Rafał Kuptel. Kielczanie przystąpili do kontrataku i w 20. minucie prowadzili już trzema bramkami, a pięć minut później już sześcioma. Waleczni Gwardziści nie zwiesili głów i atakowali rywali do końca. Ostatecznie odsłona zakończyła się wynikiem 10:14.
Pełne emocji spotkanie w hali przy Kowalskiej nie zwalniało tempa w drugiej części. Na początku drugiej połowy Malcher doznał kontuzji, a w bramce zastąpił go Damian Zając. Mimo to Gwardziści dogonili przeciwników na 18:19, a ich największym atutem tego dnia była zespołowość. Nieobecność pierwszego bramkarza polskiej reprezentacji trochę rozbiła opolan i pomimo powrotu Malchera na boisko w końcówce, nie do powstrzymania był Darko Djukić. Na dziesięć minut przed końcem meczu kielczanie prowadzili 21:27 i nie oddali go już do ostatniego gwizdka. Ostatecznie mecz wielkich emocji, ale i walki zakończył się zwycięstwem triumfatorów ubiegłorocznej ligi mistrzów 24:33.
KPR Gwardia Opole-Vive Tauron Kielce 24:33 (10:14)
KPR Gwardia Opole: Malcher 1, Zając – Lemaniak 1, Siwak 3, Łangowski 4, Tarcijonas 2, Mokrzki 1, Zadura 4, Adamski 1, Bąk 1, Jankowski 2, Morawski 4.
Vive Tauron Kielce: Szmal, Ivić – Walczak 4, Bielecki 3, Strlek 3, Paczkowski, Bombac 3, Djukić 9, Vujović 6, Chrapkowski, Kus, Jachlewski 2, Bis 3.