Aktualności

Mariusz Jurkiewicz zostaje w Kielcach!

Facebook
Facebook
YouTube
INSTAGRAM

Mariusz Jurkiewicz jest kolejnym zawodnikiem, który zostaje na dłużej w kieleckim zespole. Popularny “Kaczka” przedłużył obowiązujący do końca sezonu kontrakt, na kolejne dwa lata, do końca czerwca 2019 roku. Playmaker obecnie przechodzi rehabilitację po ciężkiej kontuzji uszkodzenia więzozrostu barkowo-obojczykowego

– Cieszę się, że zostaję w klubie i będę mógł walczyć z drużyną o najwyższe cele. Przede wszystkim chcę podziękować klubowi i Zarządowi za zaufanie, którym mnie obdarzyli. To nie jest dla mnie najłatwiejszy okres, a to zawsze jest dodatkowy impuls do wytężonej pracy i do szybszego powrotu na parkiet – mówi 35-letni zawodnik.

Etatowy reprezentant Polski występuje w “żółto-biało-niebieskich” barwach od lipca 2015 roku na pozycji środkowego rozgrywającego, a także w środkowym sektorze defensywy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, być może zawodnika zobaczymy na parkiecie jeszcze w tym sezonie – Bardzo ciężko nad tym pracuję. Do końca marca będę pod opieką kliniki RehaSport, w kwietniu przyjeżdżam już do Kielc i wspólnie z drużyną będą się przygotowywał do powrotu na parkiet. Mam nadzieję, że uda się tego dokonać w maju. Prognozy są optymistyczne, ale trzeba z odpowiednią rozwagą podchodzić do tego, co robimy w tym momencie.

Playmaker ma na swoim koncie 163 występy w “biało-czerwonych” barwach, pełnił także funkcję kapitana kadry narodowej pod nieobecność Michała Jureckiego – Chcę w jak największym stopniu pomagać drużynie w osiągnięciu postawionych zadań. Wiadomo, że przed zespołem są stawiane wysokie cele i mam nadzieję, że będziemy w stanie sprostać oczekiwaniom swoim i kibiców.

– Dla Mariusza obecny sezon nie jest łatwy, ale to zawodnik, który daje wiele jakości naszej drużynie. Wiemy, że wróci na parkiet silniejszy i będzie mocnym punktem zespołu. Mamy świadomość, jak ciężko pracuje nad tym, żeby wrócić do gry jak najszybciej i pomóc na parkiecie. Mariusz posiada dużą boiskową inteligencję i bogate doświadczenie, które jeszcze nie raz będzie przydatne naszej drużynie – mówi Prezes Vive Kielce, Bertus Servaas.

Mariusz Jurkiewicz jest kolejnym zawodnikiem, którzy w ostatnim czasie przedłużyli kontrakty z klubem. W zespole na kolejne lata pozostają: Karol Bielecki (do końca sezonu 2018/19), Sławomir Szmal (do końca sezonu 2017/18), Paweł Paczkowski (do końca sezonu 2018/19) i Mateusz Kus (do końca sezonu 2017/18).

Facebook
Facebook
YouTube
INSTAGRAM

PRzeczytaj jeszcze:

Pogoń umacnia się na piątym miejscu

Szczypiorniści Sandry SPA Pogoni pewnym zwycięstwem 39:29 zakończyli marcowe pojedynki w...

Ważne punkty dla Gwardii

W 24. serii PGNiG Superligi KPR Gwardia Opole pewnie pokonała Piotrkowianina...

Skrzydłowi w rolach głównych

Nie było niespodzianki w meczu 23. serii spotkań PGNiG Superligi w...

Tabela
gr. granatowej

M Pkt
1. Vive Tauron Kielce2460
2. MMTS Kwidzyn2443
3. Wybrzeże Gdańsk2327
4. KS SPR Chrobry Głogów2427
5. Sandra Spa Pogoń Szczecin2422
6. KPR RC Legionowo2418
7. Meble Wójcik Elbląg247

Tabela grupy pomarańczowej

M Pkt
1. ORLEN Wisła Płock2455
2. Azoty-Puławy2450
3. Gwardia Opole2435
4. NMC Górnik Zabrze2332
5. SPR Stal Mielec2416
6. MKS Zagłębie Lubin2412
7. Piotrkowianin Piotrków Trybunalski2411