Aktualności

Mariusz Jurkiewicz zostaje w Kielcach!

Facebook
Facebook
YouTube
INSTAGRAM

Mariusz Jurkiewicz jest kolejnym zawodnikiem, który zostaje na dłużej w kieleckim zespole. Popularny “Kaczka” przedłużył obowiązujący do końca sezonu kontrakt, na kolejne dwa lata, do końca czerwca 2019 roku. Playmaker obecnie przechodzi rehabilitację po ciężkiej kontuzji uszkodzenia więzozrostu barkowo-obojczykowego

– Cieszę się, że zostaję w klubie i będę mógł walczyć z drużyną o najwyższe cele. Przede wszystkim chcę podziękować klubowi i Zarządowi za zaufanie, którym mnie obdarzyli. To nie jest dla mnie najłatwiejszy okres, a to zawsze jest dodatkowy impuls do wytężonej pracy i do szybszego powrotu na parkiet – mówi 35-letni zawodnik.

Etatowy reprezentant Polski występuje w “żółto-biało-niebieskich” barwach od lipca 2015 roku na pozycji środkowego rozgrywającego, a także w środkowym sektorze defensywy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, być może zawodnika zobaczymy na parkiecie jeszcze w tym sezonie – Bardzo ciężko nad tym pracuję. Do końca marca będę pod opieką kliniki RehaSport, w kwietniu przyjeżdżam już do Kielc i wspólnie z drużyną będą się przygotowywał do powrotu na parkiet. Mam nadzieję, że uda się tego dokonać w maju. Prognozy są optymistyczne, ale trzeba z odpowiednią rozwagą podchodzić do tego, co robimy w tym momencie.

Playmaker ma na swoim koncie 163 występy w “biało-czerwonych” barwach, pełnił także funkcję kapitana kadry narodowej pod nieobecność Michała Jureckiego – Chcę w jak największym stopniu pomagać drużynie w osiągnięciu postawionych zadań. Wiadomo, że przed zespołem są stawiane wysokie cele i mam nadzieję, że będziemy w stanie sprostać oczekiwaniom swoim i kibiców.

– Dla Mariusza obecny sezon nie jest łatwy, ale to zawodnik, który daje wiele jakości naszej drużynie. Wiemy, że wróci na parkiet silniejszy i będzie mocnym punktem zespołu. Mamy świadomość, jak ciężko pracuje nad tym, żeby wrócić do gry jak najszybciej i pomóc na parkiecie. Mariusz posiada dużą boiskową inteligencję i bogate doświadczenie, które jeszcze nie raz będzie przydatne naszej drużynie – mówi Prezes Vive Kielce, Bertus Servaas.

Mariusz Jurkiewicz jest kolejnym zawodnikiem, którzy w ostatnim czasie przedłużyli kontrakty z klubem. W zespole na kolejne lata pozostają: Karol Bielecki (do końca sezonu 2018/19), Sławomir Szmal (do końca sezonu 2017/18), Paweł Paczkowski (do końca sezonu 2018/19) i Mateusz Kus (do końca sezonu 2017/18).

Facebook
Facebook
YouTube
INSTAGRAM

Przeczytaj jeszcze:

Patryk Gregułowski trafi do Górnika

Jeden z najbardziej perspektywicznych zawodników młodego pokolenia, 19-letni Patryk Gregułowski, dołączy...

Piotr Przybecki przestał być trenerem Wisły

Decyzją Zarządu klubu SPR Wisła Płock Piotr Przybecki przestał być trenerem...

Duże wzmocnienie Energi MKS Kalisz

Formalności dopełnione. Wraz z nowym sezonem kadrę szczypiornistów Energi MKS Kalisz...