-:-

Dodano: 26 kwietnia 2017

Finały 2017: MMTTS w półfinale

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn awansowali do półfinału Mistrzostw Polski w piłce ręcznej mężczyzn. Podopieczni trenera Patryka Rombla w rewanżu przegrali co prawa z gwardią opole 22:25, ale premię do kolejnej rundy dało im pięciobramkowe zwycięstwo odniesione w pierwszym meczu.

Początek meczu rewanżowego przypominał pierwsze spotkanie tych drużyn rozegrane w Opolu. Kwidzynianie podeszli bowiem do meczu bardzo skoncentrowani i już od pierwszych minut narzucili rywalom swoje tempo gry. Po skutecznych rzutach Pawła Gendy, Michała Pereta, Marka Szpery gospodarze prowadzili bowiem 4:1. Widząc co się dzieje trener Rafał Kuptel poprosił o czas dla swojego zespołu. Uwagi szkoleniowca Gwardii przyniosły skutek, bo po wznowieniu goście prezentowali się o niebo lepiej. W końcu zaczęła funkcjonować obrona gości, a w bramce skutecznie interweniował Adam Malcher. W ataku opolan brylowali natomiast Antoni Łangowski oraz Kamil Mokrzki. Dzięki bramce tego ostatniego w 12. minucie Gwardia odrobiła straty i wyszła na skromne prowadzenie 5:6. Dwa trafienia Pawła Gendy zapowiadały jednak, że kwidzynianie tak łatwo nie oddadzą prowadzenia w tym spotkaniu. Niestety niepotrzebne straty oraz dobra postawa Adama Malchera w bramce gości pozwoliły rywalom na powiększanie swojej przewagi. W 19. minucie, po rzucie Kacpra Adamskiego opolanie prowadzili już 7:9. Natomiast 3 minuty przed końcem pierwszej połowy i trafieniach Mindaugasa Tarcijonasa przewaga ta wzrosła do 3 bramek – 9:12. Wynik końcowy pierwszej połowy ustalił Adrian Nogowski, który zmniejszył straty kwidzyńskiego zespołu do dwóch bramek.

Po zmianie stron już w 35. minucie gry, po rzutach Pawła Gendy i Adriana Nogowskiego, kwidzynianie zbliżyli się do Gwardii na zaledwie 1 bramkę – 13:14. Opolanie nie dawali jednak za wygraną i po skutecznej interwencji Adama Malchera oraz trafieniach Ignacego Bąka i Mateusza Jankowskiego ponownie odskoczyli na 3 bramki – 14:17. Przełamanie gospodarzy przyszło za sprawą Arkadiusza Ossowskiego, który wywalczyli rzut karny dla kwidzynian. Wykorzystując błędy gwardzistów MMTS zdobył 6 bramek z rzędu, wychodząc na prowadzenie 20:17! Przewaga gospodarzy utrzymała się do 55 minuty i stanu 22:21 dla Kwidzyna. Końcowe minuty mimo przewagi zespołu z Opola pozwoliły kwidzynianom awansować do półfinału mistrzostw Polski. Co prawda mecz zakończył się porażką kwidzynian 22:25, ale pięciobramkowa wygrana MMTS w Opolu premiowała do dalszej fazy właśnie podopiecznych trenera Patryka Rombla.

MMTS KWIDZYN – GWARDIA OPOLE 22:25 (11:13)

MMTS: Kiepulski, Szczecina – Genda 4, Krieger 1, Peret 4, Szpera 1, Rosiak, Nogowski 7, Seroka 4, Ossowski 1, Potoczny.
Kary: 2 minuty (Szpera)
Gwardia: Malcher – Lemaniak 1, Adamski 1, Siwak 3, Łangowski 2, Bąk 4, Tarcijonas 3, Mokrzki 4, Jankowski 4, Zadura 2, Morawski 1.
Kary: 4 minuty (Bąk, Zadura)