Aktualności

Nafciarze pewnie wygrywają z Lubinie

Facebook
Facebook
YouTube
INSTAGRAM

Dzisiejszy mecz z Orlen Wisłą Płock miał inny przebieg niż niedawne pucharowe spotkanie. Tym razem aktualni wicemistrzowie Polski okazali się dużo lepsi od Miedziowych i wygrali różnicą dziesięciu bramek.

23seria_zag_wis2

Ci, którzy liczyli na podobne emocje, które miały miejsce w meczu Pucharu Polski zawiedli się. Tym razem nafciarze od początku do końca nadawali ton grze a ich zwycięstwo ani przez chwilę nie było zagrożone.

Pierwsza bramka w meczu padła z rzutu karnego, a zdobył ją Sime Ivić. Na 2:0 podwyższył Maciej Gębala. W czwartej minucie lubinianie cieszyli się z pierwszej swojej bramki, jej autorem był Nikola Dżono, który trafił z drugiej linii. Dwie minuty później na tablicy wyników było 1:4. Później miedziowi złapali kontakt, głównie za sprawą dobrze broniącego Patryka Małeckiego. Po drugiej stronie jeszcze lepiej spisywał się Rodrigo Corrales i nafciarze znów odskoczyli na kilka bramek. Po kwadransie mieliśmy wynik 5:10. Wicemistrzowie Polski grali skuteczniej, a w bramce kolejne piłki odbijał  Corrales. Taki stan rzeczy utrzymywał się do końca pierwszej połowy, którą płocczanie wygrali różnicą pięciu trafień.

Po zmianie stron „wejście smoka” miał Jan Czuwara, który w czterdzieści sekund zdobył dwie bramki i zmniejszył straty do trzech trafień. W kolejnych minutach uwidoczniła się znów przewaga Nafciarzy, którzy nawet grając w podwójnym osłabieniu rzucili bramkę miedziowym. Niespełna dziesięć minut po zmianie stron na tablicy wyników mieliśmy 14:21. Pod koniec meczu przewaga przyjezdnych jeszcze wzrosła i na pięć minut przed końcową syreną aktualni wicemistrzowie Polski prowadzili już dziesięcioma bramkami 32:22.

MVP meczu: Rodrigo Corrales (Wisła)

MKS Zagłębie Lubin – Orlen Wisła Płock 26:36 (11:16)

Zagłębie: Małecki , Skrzyniarz – Stankiewicz 5, Bondzior 1, Przysiek 3, Kużdeba 1, Pawlaczyk 1, Szymyślik 5, Czuwara 3, Wolski , Bartczak 1, Moryto 2, Dżono 4.

Orlen Wisła: Wichary, Morawski, Corrales – Daszek , Duarte 2, Racotea 4, Wiśniewski 3, Ghionea 9, Rocha , Piechowski 2, Gębala 1, Tarabochia 2, Pusica 2, Mihić 3, De Toledo , Żytnikow 2, Ivić 6.

Sędziowie: Joanna Brehmer, Agnieszka Skowronek, Delegat ZPRP: Piotr Brenk

Widzów:  826

Facebook
Facebook
YouTube
INSTAGRAM

Przeczytaj jeszcze:

Gwardia – drużyna do zadań specjalnych

Obecność Gwardii w strefie medalowej PGNiG Superligi można traktować jako spore...

Nominowani do Gladiatorów 2018

20 maja Kapitula wybrała nominowanych do Gladiatorów 2018, nagród przyznawanych na...

Tomasz Strząbała nowym trenerem MMTS

Tomasz Strząbała został nowym szkoleniowcem MMTS Kwidzyn. Choć zainteresowanie pracą w...