-:-

Dodano: 27 lutego 2017

Szaleńcza pogoń Piotrkowianina

Niezwykłe emocje przyniosło spotkanie kończące 19. serię meczów PGNiG Superligi. Piotrkowianin przegrał z Chrobrym Głogów 33:34 (14:22). Po pierwszej połowie nic nie zapowiadało tego, że drużyna Zbigniewa Markuszewskiego może powalczyć o punktu. Chrobry nie wytrzymał jednak kondycyjnie, a Piotrkowianin nie wykorzystał ostatniej akcji.
O pierwszej połowie piotrkowski zespół będzie musiał jak najszybciej zapomnieć. Chrobry wszedł bardzo mocno w spotkanie i już po 10. minutach prowadził 7:4. Piotrkowianin dochodził do pozycji strzeleckich, ale brakowało skuteczności. Goście to wykorzystywali bezwzględnie. Po kwadransie było 12:5, a zdenerwowany Zbigniew Markuszewski po raz drugi poprosił o przerwę. Piotrkowska drużyna zaczęła grać trochę lepiej, ale i tak zeszła do szatni aż z ośmiobramkową stratą 14:22.
W drugiej połowie losy spotkania się odwróciły. Krok po kroku, bramka po bramce, piotrkowski zespół zaczął odrabiać straty. Chrobry sprawiał wrażenie jakby nie wytrzymał spotkania kondycyjnie. Na dziesięć minut przed końcem było 27:31, a w 56. minucie 31:34. Gole Szymona Woynowskiego i Piotra Swata pozwoliły zniwelować straty do jednego zaledwie trafienia, a Chrobry na 28 sekund przed ostatnią syreną stracił piłkę w rozegraniu. Ostatnia akcja należała do Piotrkowianina. Najskuteczniejszy w niedzielę (11 bramek) Swat zdecydował się na przerzutkę do skrzydła do Mateusza Góralskiego. Akcja ta nie przyniosła efektu i piotrkowska drużyna przegrała po raz drugi z rzędu jedną bramką.
Piotrkowianin – Chrobry Głogów 33:34 (14:22)
Piotrkowianin: Banisz, Procho – Mróz, Zinchuk 5, Woynowski 5, Iskra 6, Swat 11/4, Góralski 3, Nastaj 1, Tórz 1, Pacześny 1, Wędrak, Pożarek, Krawczenko, Wędrak, Achruk.