-:-

Dodano: 24 marca 2017

Ważne starcie w Opolu

W 24. serii PGNiG Superligi Gwardia Opole zmierzy się z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. To pojedynek na wagę trzech punktów, bardzo ważnych dla Gwardzistów, którzy walczą o trzecie miejsce w grupie.
W poprzedniej serii PGNiG Superligi KPR Gwardia Opole mierzyła się z Wybrzeżem Gdańsk triumfując 33:24. Pojedynek należał do bardzo ciekawych, do 45 minuty na tablicy wyników wyświetlał się remis. Ostatecznie to Gwardziści zachowali zimną krew. Co najważniejsze, ogromną siłą opolan w tym pojedynku była zespołowość, co można zaobserwować chociażby po rozkładzie rzuconych bramek przez poszczególnych graczy.
Piotrkowianin Piotrków Trybunalski natomiast w poprzedniej serii uległ Stali Mielec 23:25. Szczypiorniści z województwa łódzkiego z dorobkiem 11 punktów zajmują szóstą lokatę w tabeli Grupy Pomarańczowej.
KPR Gwardia Opole w pierwszej rundzie mierzyła się z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski w drugiej połowie listopada, zwyciężając 39:34. Był to wówczas wyczerpujący mecz, okrzyknięty przez media “strzelaniną”, którą wielu zawodników przypłaciło zdrowiem.
Piotrkowianin Piotrków Trybunalski to drużyna, która potrafi sprawić niespodziankę, o czym przekonali się nie tak dawno szczypiorniści Orlen Wisły Płock. Jakim wynikiem zakończy się spotkanie w Hali przy Kowalskiej 2? Początek meczu już w sobotę o godzinie 18:30.