-:-

Dodano: 8 lutego 2017

WICEMISTRZOWIE POLSKI ZA SILNI DLA GWARDII

W 16. serii PGNiG Superligi KPR Gwardia Opole uległa wicemistrzom Polski z Płocka 21:39. Mimo heroicznej walki, “rewelacji” sezonu nie udało się powalczyć na równi z rywalem.
Spotkanie rozpoczęło się od twardej walki po obu stronach boiska. Po ośmiu minutach gry płocczanie wyszli na trzypunktowe prowadzenie 2:5. Po 13 minutach gry o czas dla swojej drużyny poprosił Rafał Kuptel, ponieważ starta Gwardzistów urosła do czterech bramek – 4:8. Do połowy pierwszej odsłony opolanie kontrolowali grę, ale następnie utracili koncentrację. Ilość strat piłki po stronie Gwardii okazała się niezliczona, co przełożyło się na wynik. Na pięć minut do końca odsłony wicemistrzowie Polski prowadzili już 5:16, a ostatecznie zakończyła się ona wynikiem 8:21.
W drugiej partii mimo szczerych chęci Gwardzistów, wręcz nie do przejścia okazał się Marcin Wichary, zupełnie przeciwnie niż tego dnia jego vis a vis Adam Malcher. Chociaż popularny „Yogi” zaliczył również kilka udanych interwencji. Na kwadrans do końca meczu szczypiorniści Orlen Wisły Płock prowadzili już 14:27. Na wyróżnienie po stronie opolan zasłużył na pewno Mateusz Jankowski, który jak na kapitana przystało, ciężar gry wziął na siebie. Walczyli także Mokrzki i Siwak, ale różnica szesnastu bramek była nie do odrobienia w tym meczu. Trener Rafał Kuptel dał w tego dnia pograć wszystkim bramkarzom, na boisku pojawili się Mateusz Zembrzycki, a następnie Damian Zając. Mecz zakończył się wynikiem 21:39 i trzy punkty pojadą tego dnia do Płocka.
KPR Gwardia Opole – Orlen Wisła Płock 21:39 (8:21)
KPR Gwardia Opole: Malcher, Zembrzycki, Zając – Lemaniak 1, Siwak 4, Łangowski 2, Tarcijonas 1, Mokrzki 5, Zadura 1, Adamski, Morawski 1, Jankowski 6, Bąk, Przybysz.
Orlen Wisła Płock: Corrales, Wichary – Kwiatkowski, Duarte 1, Ghionea 6, Rocha 4, Mihić 8, De Toledo 2, Zhitnikov 1, Gębala 5, Tarabochia 2, Puśica 1, Daszek 3, Ivić 3, Piechowski 3.