-:-

Dodano: 14 lutego 2017

Wisła znowu w Płocku

W środę PGNiG Superliga po raz pierwszy w tym roku zagości z Płocku. Piłkarze ręczni ORLEN Wisły zmierzą się z KPR Legionowo.
Podopieczni Roberta Lisa wciąż czekają na swoje pierwsze ligowe zwycięstwo w 2017 roku. Najpierw ulegli Chrobremu Głogów 23:29, a następnie musieli uznać wyższość MMTS Kwidzyn 21:29. Jednocześnie trudno stawiać, że KPR tę niekorzystną serię przerwie właśnie w ORLEN Arenie. Tym bardziej, że do Derbów Mazowsza Nafciarze podejdą podrażnieni przegraną z SG Flensburgiem-Handewitt w Lidze Mistrzów i chęć rehabilitacji z pewnością będzie dla nich dodatkową motywacją – Legionowo na pewno jest przeciwnikiem innego kalibru, niż Flensburg. Niemniej stawką są punkty tak samo ważne, jak każde inne. I choć najważniejszym meczem w tym tygodniu będzie konfrontacja z Bjerringbro-Silkeborg, to pojedynek z Legionowem również musimy wygrać – mówi kołowy Nafciarzy Tiago Rocha.
Plan Wiślaków na mecz z KPR Legionowo jest prosty – Chcielibyśmy ustawić sobie to spotkanie tak, jak to miało miejsce w Opolu. Po pierwszej połowie mieliśmy już bezpieczną przewagę i mogliśmy kontrolować wydarzenia na boisku, pozwolić sobie na przetestowanie pewnych rozwiązań ofensywnych i defensywnych. Goście jednak też mają swoje ambicje i będą chcieli pozostawić po sobie pozytywne wrażenie. Dlatego musimy od początku podejść do spotkania mocno skoncentrowani, wyrzucić z głów pojedynki z Flensburgiem i Bjerringbro i w pełni skupić się na realizacji swoich zadań na boisku – zapowiada Portugalczyk.
ORLEN Wisła Płock – KPR Legionowo – 18. seria PGNiG Superligi, 15.02.2012, godz. 18.00