Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 4 sierpnia 2022

Finał Mistrzostw Polski PGNiG Summer Superligi pokaże TVP Sport! 

Najważniejszy turniej piłki ręcznej plażowej w kraju w TVP Sport. Wszystkie mecze medalowe Finału Mistrzostw Polski PGNiG Summer Superligi zobaczymy w telewizji. To już trzeci rok z rzędu, kiedy Telewizja Polska decyduje się na transmitowanie PGNiG Summer Superligi. Poprzednie finały okazały się bardzo interesującymi propozycjami dla kibiców a ich średnia oglądalność wynosiła 70 tys. widzów. 

Podczas turnieju finałowego w Płocku rywalizować będzie 8 najlepszych drużyn kobiecych i męskich, które zakwalifikowały się w turniejach eliminacyjnych. W tym roku tytułu będą bronić gospodarze – zawodnicy Petry Płock, którzy w historii aż pięciokrotonie sięgali złoto Mistrzostw Polski. W bardzo dobrej dyspozycji jest również drużyna Delfina Grudziądz i GOKiSu Kąty Wrocławskie, dla których byłby to pierwszy tak duży sukces. Rywalizacja u pań przez ostatnie sezony zdominowana była przez drużynę Gru Juko Piotrków Trybunalski. 5 ostatnich finałów padło właśnie ich łupem. Natomiast ten sezon zapowiada się niezwykle ciekawie. Do rywalizacji o tytuł włączyła się drużyna Byczków Kowalewo Pomorskie, która awansowała do finału z pierwszego miejsca, a w dodatku dziewczyny z Kowalewa poznały już smak zwycięstwa w Mistrzostwach Polski w 2016 r. 

Transmisja rozpocznie się w niedzielę (7 sierpnia) o 12:50 meczem o brązowy medal kobiet, następnie zobaczmy mecz o brąz mężczyzn 13:40 i dwa finały 14:20 kobiet i 15:00 mężczyzn. Wydarzenie będzie miało dedykowaną oprawę graficzną, przerwy między meczami wypełni studio z ciekawymi gości ze świata piłki ręcznej. Oprócz w telewizji zmagania będzie można śledzić na www.tvpsport.pl, w aplikacji mobilnej oraz aplikacji TVP Sport na smart TV, a także na platformie hybrydowej. Natomiast wszystkie wcześniejsze mecze zobaczymy na kanale youtubowym PGNiG Summer Superligi.  

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: