Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 7 października 2021

11 października poznamy pierwszych polskich gospodarzy MŚ 2023!

Gwiazdy dyscypliny i medaliści mistrzostw świata zagrają 11 października w meczu piłki ręcznej na Stadionie Śląskim. Tego samego dnia poznamy pierwszych polskich gospodarzy mistrzostw świata, które zorganizujemy ze Szwecją w 2023 roku.

Udział w meczu zapowiedzieli m. in. Sławomir Szmal, Marcin Lijewski, Grzegorz Tkaczyk, Mariusz Jurasik, Rafał Kuptel, Bartosz Jurecki, Damian Wleklak, Radosław Wasiak, Iwona Niedźwiedź i Monika Migała. Drużyny poprowadzą trenerzy-legendy, medaliści olimpijscy z Montrealu (1976): Zygfryd Kuchta, Janusz Czerwiński oraz Stanisław Majorek.

Uczestnicy spotkania zagrają w 11-osobową piłkę ręczną. Zawodnicy wystąpią w historycznych strojach, na potrzeby wydarzenia wyprodukowano też specjalne piłki. Mecz odbędzie się na murawie Stadionu Śląskiego, czyli najważniejszego obiektu sportowego w regionie.

To właśnie tam 1 maja 1962 roku padł rekord frekwencji podczas meczu piłki ręcznej w Polsce. Ponad 60 tysięcy widzów obejrzało, jak reprezentacja Śląska walczy z drużyną Magdeburga. Spotkanie szczypiornistów towarzyszyło wówczas meczowi piłkarskiemu Ruch Chorzów – Górnik Zabrze.

– Śląsk był jednym z najważniejszych miejsc na mapie piłki ręcznej 11-osobowej w naszym kraju. To wręcz kolebka szczypiorniaka. Teraz wracamy do korzeni i chcemy przypomnieć o historii, gdy zbliża się kolejne wielkie wydarzenie, czyli mistrzostwa świata – mówi dyrektor turnieju MŚ 2023 Grzegorz Gutkowski.

Wydarzenie rozpocznie konferencja prasowa o godzinie 12:00 podczas której poznamy pierwszych gospodarzy mistrzostw świata (miasta i regiony) oraz szczegóły dotyczące terminarza i organizacji turnieju. Spotkanie z udziałem gwiazd piłki ręcznej na Stadionie Śląskim rozpocznie się bezpośrednio po jej zakończeniu.

Przedstawiciele mediów obecni na konferencji otrzymają drobne upominki, po zakończeniu meczu przewidziany jest poczęstunek. Uczestnicy wydarzenia będą do dyspozycji dziennikarzy po konferencji (przedstawiciele Związku Piłki Ręcznej w Polsce i gospodarzy MŚ 2023) oraz po meczu na płycie stadionu (zawodnicy).

Prosimy uprzejmie o potwierdzenie obecności w odpowiedzi na ten e-mail. Wstęp na trybuny będą mieli wyłącznie przedstawiciele mediów. Mecz z powodów organizacyjnych odbędzie się bez udziału kibiców. Bezpłatny parking dla mediów przed głównym wejściem Stadionu Śląskiego. Należy pobrać bilet i przy wyjeździe (tą samą bramą) zeskanować go w recepcji.

Organizator zapewnia przedstawicielom mediów transport na Stadion Śląski z Warszawy oraz z Kielc. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Markiem Skorupskim skorupski@zprp.org.pl tel. 662-242-705.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: