Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 27 lipca 2017

IGOR ŹABIĆ NOWYM ZAWODNIKIEM ORLEN WISŁY PŁOCK!

– Wypełnienie luki po Tiago było dla nas priorytetem. Zyskaliśmy wszechstronnego kołowego, który może grać zarówno w obronie jak i ataku. – zaznacza Adam Wiśniewski, prezes SPR Wisła Płock.

 
Reprezentant Słowenii, wychowanek Celje Pivovarna Lasko i były już gracz Sportingu Lizbona, związał się z płockim klubem dwuletnim kontraktem.
 
– Rzeczywiście okoliczności transferu były dosyć niespodziewane – śmieje się Igor Źabić. – Kończył mi się kontrakt, wydawało się, że wrócę do Celje, a tu taka propozycja, taka wymiana na linii Wisła – Sporting. Bardzo się cieszę, że tutaj trafiłem, że będę grał w ORLEN Wiśle Płock. – dodał zaraz po podpisaniu kontraktu.
 
Ważnym elementem rozmów i w ogóle zainteresowania Słoweńcem była jego przygoda ze Śląskiem Wrocław. To w tej drużynie w 10 spotkaniach zdobył aż 70 goli i spotkał się z obecnym szkoleniowcem Nafciarzy Piotrem Przybeckim. – Źabić zna filozofię pracy Piotra, zresztą ich współpraca układała się bardzo dobrze – mówi prezes SPR-u.
 

 
I choć pobyt we Wrocławiu udany był właściwie tylko pod względem sportowym, nowy kołowy nie żałuje czasu spędzonego w Śląsku. – Zyskałem nowe doświadczenia, których nie można kupić za pieniądze – wspomina. – Poznałem tam również trenera Przybeckiego, który zaimponował mi swoją osobowością. Cieszę się, że nasze drogi ponownie się skrzyżowały.
 
Piotr Przybecki także pozytywnie wypowiada się o nowym-starym podopiecznym. – To wysoki chłopak (201 cm przyp. red.), mocno walczący na kole, który dodatkowo w ostatnim czasie, w barwach Sportingu, zrobił znaczący postęp. Nieprzypadkowo dostał powołanie do reprezentacji Słowenii. Ma spory potencjał i na pewno może nam pomóc tak w ataku, jak i obronie. – mówi trener ORLEN Wisły Płock.
 
Sam Źabić nie może się już doczekać pierwszych meczów w barwach płockiego klubu. – Przed nami okres ciężkiej pracy, której efekty wkrótce kibice będą mogli zobaczyć. Jestem już po pierwszych treningach, a drużyna przyjęła mnie bardzo serdecznie. Część zawodników znam z boiska. Myślę, że ten okres adaptacyjny w nowym otoczeniu przebiegnie całkiem sprawnie. A potem… będę chciał pokazać pełnię swoich możliwości, by osiągnąć z ORLEN Wisłą jak najlepsze rezultaty.
 
Słoweński kołowy nie ma nic przeciwko temu, żeby jego kariera rozwijała się tak, jak w poprzednim sezonie, kiedy święcił triumfy w barwach Sportingu Lizbona. Jego drużyna zdobyła nie tylko mistrzostwo Portugalii (106 bramek Żabicia), ale także wygrała Challenge Cup (32 bramki). – Teraz czas na ORLEN Wisłę – bojowo dodaje 25-letni Igor Źabić.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: