Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 8 czerwca 2020

17-letni Gracjan Wróbel od przyszłego sezonu w PGNiG Superlidze

Wychowanek Ostrovii Ostrów Wielkopolski gra na prawym rozegraniu, a za swój wzór podaje Marka Szperę. W przyszłym sezonie Gracjan spełni jedno ze swoich marzeń – będzie zawodnikiem superligowego zespołu.

Gracjan Wróbel Energa MKS Kalisz / PGNiG Superliga piłka ręczna

Leworęczny zawodnik zwrócił na siebie uwagę w Kaliszu podczas zeszłorocznego sparingu pomiędzy Ostrovią a MKS-em w trakcie sezonu przygotowawczego. 16-letni wtedy zawodnik podszedł do spotkania bez strachu rzucając kilka ładnych bramek przeciwko Superligowym zawodnikom. Jak sam wspomina, występ przeciwko graczom z doświadczeniem w najwyższej klasie rozgrywkowej jak Szpera, Krekora czy kilku innych było dla niego dużym wyzwaniem, ale poradził sobie z nim nadzwyczaj dobrze. W drużynie Ostrovii zaliczył kilka występów w I lidze, jednocześnie reprezentując drużynę w rozgrywkach juniorskich, będąc reprezentantem Polski juniorów młodszych.

W przyszłym sezonie Gracjana czeka dużo pracy, ale jeśli utrzyma odpowiedni poziom zaangażowania może mieć przed sobą przyszłość w PGNiG Superlidze. Zwłaszcza, że w kaliskim klubie za kilka lat będzie potrzebny następca Marka Szpery.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: