Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 7 września 2018

2. seria – ZACZYNAMY!

Szykuje się intensywny handballowy weekend!

 
Drugą serię rozpoczniemy telewizyjnym starciem PGE VIVE Kielc z NMC Górnikiem Zabrze. Dla kielczan to będzie pierwszy domowy mecz w sezonie. Jak sami przyznają bardzo chcą zaprezentować się przed swoją publicznością i gorąco zachęcają kibiców do przyjścia do Hali Legionów. Jednak gospodarze mają spore problemy kadrowe. Podobnie jak w pierwszej serii zagrają tylko w 11 osobowym składzie. Kontuzje leczą m.in.: Michał Jurecki, Luka Cindrić, Mariusz Jurkiewicz czy nowy nabytek mistrza Polski Uładzisłau Kulesh.
 
Tę niedyspozycję postara się wykorzystać NMC Górnik Zabrze, który obecnie jest liderem PGNiG Superligi. Górnicy bardzo wcześnie rozpoczęli przygotowania do sezonu już 2 lipca i mają ogromną sportową złość po ostatnim sezonie. Czy są w stanie sprawić sensację?
 

 

Trudny początek Wisły

Nafciarze podejmą u siebie mielecką Stal. To będzie trudny egzamin dla Wisły, pod wodzą nowego trenera i ze sporą liczbą nowych graczy muszą poukładać swoją grę. Co prawda w 1. serii pokonali Energę MKS Kalisz, ale kaliszanie byli bardzo blisko sprawienia niespodzianki. Na co stać Stal, tego nie wie chyba nikt. Po dosyć słabej grze w okresie przedsezonowym, rozegrali całkiem niezły mecz z MMTS-em Kwidzyn, przegrywając dopiero w rzutach karnych.
 
 

Przełomowym sezon MMTS-u

Bardzo ciekawie zapowiada się starcie Azotów z Kaliszem. Oczywiście brązowi medaliści Superligi wystąpią w roli faworytów, ale Kaliszanie już w 1. Serii pokazali, że nie czują żadnego respektu przed teoretycznie silniejszym rywalem. A nowy rozgrywający MKS-u – Maciej Pilitowski mówi, że jego nowa drużyna jest w stanie powalczyć o wysokie miejsce.
 
 

Pogoń czy Gwardia?

Pogoń czy Gwardia? Dwie drużyny mają praktycznie najmłodsze składy w Superlidze. Dwie przegrały swoje pierwsze mecze. Więcej argumentów przemawia za zwycięstwem Gwardii, ale Pogoń łatwo punktów nie odda. Szczególnie, że młodym składem dowodzą bardziej doświadczenie gracze tacy jak Arkadiusz Bosy, Mateusza Zaremba czy Paweł Krupa.
 

Starzy rywale

Nasz drugie telewizyjne starcie, to pojedynek drużyn, które w poprzednim sezonie toczyły pasjonujące starcie o bezpośredni awans do ćwierćfinałów. Wtedy lepszy okazał się Chrobry. Obydwa zespoły zrobiły bardzo ciekawe transfery. Największe wzmocnienia MMTS-u to rozgrywający Kacper Adamski i obrotowy Bartosz Janiszewski. Natomiast w Głogowie dobrze zaaklimatyzował się Stanisław Makowiejew, były zawodnik Piotrkowianina i najlepszy gracz 1. Serii.
 

 
Ostatnimi meczami serii będzie pojedynek Zagłębia Lubin z Arką Gdynia i Piotrkowianina Piotrków Trybunalskiego z Wybrzeżem Gdańsk.
 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: