-:-

Dodano: 3 września 2017

20 bramek Moryty i Czuwary

Sezon 2017/2018 PGNiG Superligi dla KPR Legionowo i MKS Zagłębie Lubin należy uznać za otwarty.

Początek meczu w wykonaniu obydwu drużyn był mocno nerwowy. Pierwszą bramkę dla KPR rzucił skrzydłowy Michał Ignasiak. W trakcie pierwszej polowy jedna i druga drużyna próbowała przechylić przewagę na swoją korzyść. KPR Legionowo wychodził kilka razy na prowadzenie, lecz to Miedziowi przeważnie prowadzili jedną bramką. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:11.

W drugiej połowie agresywna gra w obronie obydwu drużyn kończyła się 2-minutowymi karami skutkiem czego w wyniku degradacji kar czerwoną kartkę otrzymał Michał Prątnicki, a chwilę później analogicznie Tomasz Pietruszko – zawodnik MKS Zagłębia Lubin. Z przebiegu meczu szczególną uwagę należy zwrócić na nowy nabytek KPR Legionowo Kacpra Adamskiego (8 bramek), który nie bał się brać odpowiedzialności za wynik swojego zespołu. Z bardzo dobrej strony pokazał się również Miłosz Kujawa, który w końcówce meczu zaprezentował kilka udanych interwencji, jak choćby instynktowna obrona przy strzale Arkadiusza Moryto.

Ostatecznie sobotni mecz 1. kolejki PGNiG Superligi KPR Legionowo – MKS Zagłębie Lubin zakończył się dwupunktowym zwycięstwem gości. Na hali Arena Legionowo zmagania obserwowało blisko tysiąc kibiców.

KPR Legionowo – MKS Zagłębie Lubin (21:23)

Zobacz statystyki

KPR Legionowo: Krekora, Adamski 8, Jędrzejewski, Prątnicki 2, Suliński 1, Fugiel 1, Kowalik, Kujawa, Wyrozębski, Miecznikowski, Ignasiak 3, Brinovec 3, Gawęcki, Nidziółka 1, Ciok 1, Rutkowski 1
MKS Zagłębie Lubin: Małecki, Stankiewicz, Przysiek 2, Kużdeba, Mrozowicz 1, Pawlaczyk, Gębala, Szymyślik, Czuwara 10, Pietruszko, Skrzyniarz, Moryto 10, Jaszka, Dawydzik, Da Silva Mollino