Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 18 lipca 2018

21 zawodników MKS-u rozpoczęło trening

Piłkarze ręczni Energi MKS Kalisz rozpoczęli przygotowania do kolejnego sezonu w PGNiG Superlidze. W poniedziałek spotkali się na pierwszych wspólnych zajęciach. Zespół jest już w komplecie, a w jego składzie czterech nowych zawodników.
 
Poniedziałkowe  zajęcia w hali Arena, były pierwszymi po wakacyjnej przerwie. Podopieczni Pawła Ruska spotkali się dwukrotnie. Przed południem w siłowni, po południu na parkiecie, podczas zajęć, których celem było sprawdzenie jak przepracowali tak zwany okres przedprzygotowawczy.
 
– To, że są wakacje, nie znaczy, że zespół zupełnie odpuszcza. Zawodnicy otrzymali  indywidualne wytyczne co do ćwiczeń,opracowane przez trenera przygotowania motorycznego Krzysztofa Rosę, a dwa dzisiejsze treningi poświęcone były sprawdzianom i ocenie, czy i jak odrobili „zadanie domowe”podkreśla trener Paweł Rusek.

Kaliszanie trenują już w komplecie. Pełny skład zespołu liczy 21 zawodników. Po zakończeniu sezonu z klubem pożegnali się Filip Jarosz, Arkadiusz Galewski i Edin Tatar. W ich miejsce pojawili się nowi: bramkarze Błażej Potocki i Białorusin Artem Padasinow, środkowy rozgrywający Maciej Pilitowski i prawy rozgrywający Piotr Adamczak. – Na ten moment skład mamy zamknięty, na wszystkich pozycjach i myślę, że z jego kształtu wszyscy będą zadowoleni – dodaje szkoleniowiec MKS-u.
 
Poza codziennymi treningami zespół ma w planie kilka wartościowych sparingów. Większość rozegrają na miejscu, więc będzie okazja,  by jeszcze przed sezonem ligowym nieco pokibicować. Na początek, w najbliższą sobotę w hali Arena zawodnicy spotkają się na grze wewnętrznej, ale już 28 lipca podejmą Zagłębie Lubin.  Sobotę,  4 sierpnia spędzą na wyjeździe. W Wągrowcu mają zaplanowany dwumecz z miejscową Nielbą oraz  Wybrzeżem Gdańsk. 10 lub 11 sierpnia do kaliskiej Areny zawita natomiast Astromal Leszno.
 
Intensywnie i bardzo interesująco zapowiada się druga połowa sierpnia. Sparingowym hitem, stanowiącym doskonały, przedsezonowy sprawdzian dla zawodników, a przy tym niezłą gratkę dla kibiców, będzie mecz z ekipą MOL-Pick Szeged, aktualnym mistrzem Węgier i jednym z najlepszych zespołów Europy. Spotkanie odbędzie się 16 sierpnia, oczywiście  w kaliskiej Arenie. Kolejne dni (17-19 sierpnia) to już popularny Turniej Szczypiorno Cup, w którego jubileuszowej piątej edycji weźmie udział cała czołówka polskich zespołów: PGE Vive Kielce, Orlen Wisła Płock, Azoty Puławy, NMC Górnik Zabrze, Zagłębie Lubin, MMTS Kwidzyn oraz mistrzowie Ukrainy – HC Motor Zaporoże, z którym jedno ze spotkań rozegrają również gospodarze zmagań – Energa MKS Kalisz. Okres przygotowawczy kaliszanie zakończą sparingiem z Nielbą Wągrowiec, 24 sierpnia, w Arenie.
 
Kadra piłkarzy ręcznych Energi MKS Kalisz na sezon 2018/2019
bramkarze:
Łukasz Zakreta
Artem Padasinow
Błażej Potocki
lewe skrzydło:
Michał Bałwas
Michał Czerwiński
lewe rozegranie:
Artur Bożek
Paulo Grozdek
Kirył Kniaziew
środek rozegrania:
Paweł Adamczak
Kamil Adamski
Maciej Pilitowski
prawe rozegranie:
Marek Szpera
Bartosz Wojdak
Piotr Adamczak
prawe skrzydło:
Dariusz Rosiek
Michał Drej
Artur Klopsteg
obrotowi:
Krzysztof  Misiejuk
Dzianis Krytski
Łukasz Kobusiński
Zbigniew Kwiatkowski
I trener: Paweł Rusek
II trener (grający): Łukasz Kobusiński
Trener przygotowania motorycznego, fizjoterapeuta: Krzysztof Rosa
Kierownik drużyny: Jakub Kaszuba
 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: