Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 28 lutego 2020

33 rzeczy, które warto wiedzieć przed meczem z THW Kiel

Trzydzieści trzy to jego liczba. Wybrał ją, bo odnosi się do daty urodzin, które przypadają na trzeciego marca. Przed meczem z byłym klubem, THW Kiel, zadano więc kapitanowi PGE VIVE Kielce, Andreasowi Wolffowi, jedenaście pytań, na które musiał udzielić po trzy odpowiedzi. To dało trzydzieści trzy ciekawostki, o których warto wiedzieć przed ostatnim meczem fazy grupowej Ligi Mistrzów w tym sezonie.

3 KLUCZE DO SOBOTNIEGO ZWYCIĘSTWA

Andreas Wolff, kapitan PEG VIVE Kielce: „Z pewnością (1) nasi kibice, (2) nasza obrona i (3) podania na kontrę do Blaža, na które on zawsze tak bardzo czeka (śmiech)!”

3 BŁĘDY, KTÓRYCH MUSIMY UNIKNĄĆ

„Na pewno (1) nie możemy wejść mentalnie na ich poziom, bo oni już wygrali grupę. My musimy grać w stu procentach skupieni, nie możemy pozwolić na potraktowanie tego spotkania jak mecz towarzyski. Po drugie (2) nie możemy nie docenić siły, jaką daje im radość z grania. Gdy grają swoją grę, są naprawdę silni. Mu musimy pokazać im ich limity, zakomunikować: nie pozwolimy wam grać tego, co chcecie, wy grajcie to, co my chcemy. Nie możemy też (3) pozwolić Dule (Domagoj Duvnjak – przyp. red.) rzucać zbyt wiele. Widzieliśmy, jak fenomenalnie zagrał na mistrzostwach Europy!”.

3 EMOCJE, KTÓRE CZUJESZ PRZED MECZEM Z THW KIEL

„ (1) Napięcie, (2) radość, że znów zobaczę się z chłopakami i (3) motywacja, by wygrać z moim byłym klubem!”

3 ZAWODNIKÓW THW KIEL, KTÓRZY BĘDĄ KLUCZOWI W TYM MECZU

„ (1) Miha Zarabec – był bardzo dobry w pierwszym meczu, (2) Steffen Weinhold – jest bardzo niewygodnym zawodnikiem, lubi grać jeden na jeden i sprawiać trudności obronie, (3) Niko Bilyk jeśli zagra – pokazał na mistrzostwach, na co go stać, a ja mam z nim osobiste porachunki w każdym meczu (śmiech).”

3 ZAWODNIKÓW PGE VIVE KIELCE, KTÓRZY BĘDĄ KLUCZOWI W TYM MECZU

„ (1) Alex i (2) Igor – to nasze główne mózgi w grze ofensywnej, w defensywie stawiam natomiast na moją wieżę, (3) Romarica Guillo”.

3 RÓŻNICE MIĘDZY TRENERAMI: FILIPEM JICHĄ I TALANTEM DUJSHEBAEVEM

„Nie znam Filipa za dobrze, Talant jest bardzo doświadczonym trenerem, jednym z najlepszych, uwielbiam jego mentalność! Filip jest na dobrej drodze, by być kimś takim. Łatwiej wskazać chyba właśnie podobieństwa między nimi. Filip ma podobny sposób myślenia: (1) stara się być blisko zawodników, rozumieć ich, a jednocześnie (2) stawia twarde reguły. Obaj preferują (3) hiszpański system. Różnica, którą ja jestem w stanie wskazać, to właśnie kwestia doświadczenia.”

3 RÓŻNICE MIĘDZY THW KIEL I PGE VIVE KIELCE

„Kiel jest chyba (1) wyższy od nas, jeśli spojrzymy na średnią. Poza tym, ten zespół ma taki (2) specyficzny, niemiecki system myślenia. Sam jestem Niemcem, więc wiem o czym mówię. My traktujemy piłkę ręczną bardziej serio, dla nas to wielka taktyczna rozgrywka, twarda walka w obronie. Dla zawodników takich jak Alex, Igor czy Blaž piłka ręczna to przede wszystkim przyjemność. Oni kochają piłkę ręczną, bawią się nią, dają upust swojej kreatywności. A trzecia różnica? Ojej, nie wiem, to trudne! Hmm… (3) my gramy w żółtych koszulkach, a oni w białych (śmiech)?”

3 RÓŻNICE MIĘDZY BRAMKARZAMI PGE VIVE I THW KIEL

„Jeśli mówimy o mnie i o Niklasie, to (1) ja jestem dużo lepszy w Call of Duty! Grając w THW często mieszkaliśmy razem w pokoju, więc dużo graliśmy, zawsze byłem dużo wyżej w klasyfikacji strzelców. Druga rzecz, on też jest bardzo inteligentnym facetem, jak ja – to podobieństwo – zna się na ludziach, widzi i rozumie ich zachowania, ale (2) ja raczej od razu mówię im, co myślę, a on z kolei czai się, czeka na odpowiedni moment i nagle.. PAM! Trafia Cię czymś nieoczekiwanym! No i oczywiście (3) on bardziej niż ja przykłada się do układania włosów (śmiech)!”

3 RZECZY, KTÓRE ZAWSZE ROBISZ PRZED WAŻNY MECZEM

„(1) Sleep well, (2) eat well, (3) train well! (śpij dobrze, jedz dobrze, trenuj dobrze – przyp. red.)”

3 RZECZY, KTÓRE CHCESZ POWIEDZIEĆ ZAWODNIKOM THW KIEL PRZED MECZEM

„(1) Niko (Bilyk – przyp. red.), jeśli zagrasz, tym razem nie zdobędziesz tylu bramek, (2) Rune (Dahmke – przyp. red.), Ty też! A (3) Miha (Zarabec – przyp. red), myślę, że znowu nie trafisz ostatniej bramki!”

3 RZECZY, KTÓRE CHCESZ PRZEKAZAĆ KIBICOM

„(1) Dziękuję bardzo za atmosferę w Hali Legionów!

(2) Jesteście najlepsi!

(3) Pomagajcie nam tak, jak w ostatnim meczu, a na pewno wygramy!”

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: