Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 14 listopada 2018

Niespodzianka w Piotrkowie Trybunalskim

Piotrkowianin nie jest już drużyną, która ma zerową zdobycz w meczach przed własną publicznością. Piotrkowski zespół zrobił wielką niespodziankę. Pokonał Azoty Puławy 32:31 (18:16) w spotkaniu 11. serii PGNiG Superligi.
 
Piotrkowianin bardzo chciał zrehabilitować się dwa ostatnie nieudane mecze: z MMTS Kwidzyn i Orlen Wisłą Płock. Od pierwszej minuty drużyna Dmytro Zinchuka walczyła z faworytem jak równy z równym. Kibice byli świadkami prawdziwej strzelaniny w pierwszej połowie, a wynik oscylował wokół remisu. W ostatnich minutach pierwszej odsłony piotrkowski zespół odskoczył od rywala na trzy bramki (18:15), grał z przewagą jednego zawodnika, ale przysnął w obronie, co wykorzystał Witalij Titow. Białorusin rzutem z dalekiego dystansu ustalił wynik pierwszej odsłony.
 

 
Po zmianie stron goście zaczęli nadawać ton boiskowym wydarzeniom Dwukrotnie nawet prowadzili różnicą dwóch bramek, ale Piotrkowianin nadludzkim wysiłkiem dochodził do remisu. Duża w tym zasługa Bartosza Nastaja i Piotra Swata. Ostatnie minuty to prawdziwy kalejdoskop. Piotrkowianin grał w podwójnej przewadze, wyszedł na prowadzenie 31:30, ale Azoty po raz kolejny doszły do remisu i na dwadzieścia sekund przed końcem to goście byli przy piłce. Stracili ją jednak w ataku, piotrkowscy zawodnicy przeprowadzili błyskawiczną kontrę, którą wykończył Sebastian Iskra.
 
– Wiedziałem, że jeśli zostanę w tej akcji brutalnie potraktowany to będzie niebieska kartka i rzut karny. Zaryzykowałem, poszedłem na przysłowiowego trupa i wpadło. Bardzo chcieliśmy tej wygranej i bardzo się z niej cieszymy – mówił po meczu bohater ostatniej akcji.
 
Piotrkowianin – Azoty Puławy 32:31 (18:16)
Piotrkowianin: Procho, Schodowski – Swat 10/3, Sobut 5, Nastaj 4, Iskra 3, Szopa 3/1, Tórz 3, Woynowski 2, Pacześny 1, Pożarek 1, Andreou, Kaźmierczak, Mróz, Surosz, Urbański.
Rzuty karne: 4/5
Kary: 8 min. (Kaźmierczak, Pożarek, Sobut, Swat – po 2 min.)
Azoty: Koszowy, Bogdanow – Podsiało 5, Rogulski 5, Jarosiewicz 4, Masłowski 4, Panić 4, Gumiński 3/1, Matulić 3/1, Seroka 2/2, Titow, Grzelak, Kaleb, Kasprzak, Prce, Łyżwa.
Rzuty karne: 4/4
Kary: 12 min. (Grzelak – 4 min., Masłowski, Rogulski – po 2 min, czerwone kartki Grzelak i Seroka)


 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: