III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
3
G
1
1
M
5
3
S
2
6
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 1 lutego 2017

Adam Malcher ciągle w mistrzowskiej formie. Gwardia zdobyła Szczecin

Gwardia Opole pokonała w Sandrę SPA Pogoń Szczecin 25:30 (12:11). O wyniku spotkania zadecydował początek drugiej połowy oraz fantastyczna forma Adama Malchera w bramce gości.
Bohater Reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Świata we Francji w dalszym ciągu nie zwalnia, mimo kontuzji bronił z ponad 50 % skutecznością czym skutecznie powstrzymywał zapędy szczecinian.
– Cieszę się, że wygraliśmy ten mecz, zaczęli nowy rok od zwycięstwa, mam nadzieję, że ta wygrana trochę pchnie nas do przodu. Spodziewaliśmy się bardzo ciężkiego meczu i właśnie taki ten pojedynek był. Mamy dwa punkty i zaczynamy drugą rundę. – powiedział po meczu Adam Malcher.
11seria_pog_gwa_foto7
Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana, ze wskazaniem na przyjezdnych. Szczecinianie utrzymywali kontakt z przeciwnikiem, dzięki solidnej postawie w bramce Edina Tatara, mimo wielu minut gry w przewadze, podopieczni Mariusza Jurasika dopiero pod koniec połowy zdołali wyprzedzić przeciwnika i na przerwę schodzili z przewagą jednej bramki.
Początek drugiej połowy był przełomowy dla losów spotkania. Podobnie, jak podczas turnieju w Gryficach szczecinianie przespali pierwsze dziesięć minut i goście wypracowali sobie pięciobramkową przewagę, która utrzymywali już do końca meczu.
11seria_pog_gwa_foto9
– Niestety inaczej wyobrażaliśmy sobie start w nowym roku – mówi rozgrywający Paweł Krupa – w pierwszej połowie Opole rzuciło nam tylko 11 bramek, funkcjonowało to nieźle, ale przydarzyły nam się niestety stare grzechy tuż po przerwie.  Za tydzień gramy z Wybrzeżem nie zwieszamy głów. Ta porażka to nie jest koniec, mamy bardzo dużo meczów na własnym parkiecie i będziemy starali się wygrywać co się da. – zakończył Krupa.
Swoją pierwszą bramkę w Ekstraklasie zdobył pozyskany w przerwie między rozgrywkami Jakub Radosz pokonując rzutem ze skrzydła Adama Malchera.
Sandra Spa Pogoń: Tatar, Morawski – Grzegorek, Bruna 5 (5/6), Radosz 3, Wąsowski 2, Krupa 2, Bosy 1, Jedziniak 2, Konitz 4 (1/1), Jurasik 3, Zaremba, Kniaziew 2 (0/1), Fedeńczak 1.
Karne: 6/8
Kary: 8 min. (Bosy, Jedziniak, Zaremba, Kniaziew – 2 min.)
Gwardia: Zembrzycki, Malcher – Lemaniak 4, Adamski, Siwak 2, Łangowski 4, Bąk 2, Tarcijonas 2, Mokrzki 4, Jankowski 1, Zadura 7, Morawski 4 (4/4).
Karne: 4/4
Kary: 18 min. (Lemaniak, Adamski, Siwak – 2 min., Bąk, Mokrzki, Jankowski – 4 min.)
Sędziowie: Demczuk, Rosik (obaj z Lubina)

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: