Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 30 marca 2017

Adam Morawski w ORLEN Wiśle Płock do 2020 roku!

SPR Wisła Płock i Adam Morawski podpisali nową umowę, na mocy której 22-letni bramkarz pozostanie graczem ORLEN Wisły do 2020 roku.
Adam Morawski pochodzi z Ciechanowa, a przygodę z piłką ręczną rozpoczął w MUKS Czarnych Regimin. Już wtedy otrzymał pierwsze powołania do kadry województwa, a następnie do reprezentacji Polski juniorów. Do Płocka przeniósł się zaraz po zakończeniu gimnazjum i  jednocześnie został wypożyczony na trzy lata do I-ligowego SMS Gdańsk. Jako junior ORLEN Wisły zdobył złoty i srebrny medal Mistrzostw Polski, a dobre występy na zapleczu PGNiG Superligi zaowocowały powrotem do Płocka i włączeniem do składu pierwszego zespołu ORLEN Wisły. W kolejnych miesiącach zadebiutował na boiskach PGNiG Superligi oraz VELUX EHF Ligi Mistrzów. W październiku 2015 roku został wypożyczony do Pogoni Szczecin, gdzie spędził resztę sezonu 2015/2016. W grudniu minionego roku zadebiutował również w pierwszej reprezentacji Polski, a także wziął udział w styczniowych Mistrzostwach Świata we Francji. W kadrze zaliczył 10 występów i zdobył jedną bramkę.
 
– Adam jest bramkarzem, w którego należy inwestować. W przyszłości może być  bardzo mocnym punktem nie tylko naszej bramki, ale również reprezentacji, dlatego przedłużenie z nim kontraktu na trzy lata jest logiczne – mówi trener Piotr Przybecki – Bardzo liczymy na jego rozwój, ale także on musi prezentować jak najwyższy poziom w bramce. W tym sezonie już mu się to udało w kilku meczach i teraz powinien dążyć do tego, aby ustabilizować swoją formę. Stąd też również ten kontrakt, aby miał możliwość wykorzystania swojej szansy.
 
– To nie była łatwa decyzja, ale po przemyśleniu już wiem, że najlepsza. Wierzę, że w Płocku będę mógł się dalej rozwijać. Dostaję od trenera szansę gry i on widzi mnie w swojej drużynie. To był ważny czynnik, aby związać się z ORLEN Wisłą na trzy kolejne lata – powiedział Adam Morawski – Moim celem na ten okres jest stałe podnoszenie swoich umiejętności. Mam możliwość zdobywania doświadczenie na europejskich boiskach czy to w klubie, czy reprezentacji. Trener we mnie wierzy, a ja chcę tę szansę wykorzystać do maksimum.
Adam Morawski do tej pory w barwach ORLEN Wisły rozegrał łącznie 66 spotkań.

c8jkywzv0aalc3u

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: