Aktualności

Adam Morawski został Graczem 13. serii

13 to szczęśliwa seria dla bramkarza Nafciarzy. Chociaż jeżeli spojrzymy na 56% skuteczność to trudno mówić o szczęściu, a bardziej o kosmicznym występie golkipera. Morawski w meczu z Azotami odbił 20 piłek! Skutecznie niwelował 100% okazje puławian.

 

 

To nie jest najłatwiejszy sezon dla Orlen Wisły Płock i dla samego Adama Morawskiego. Nafciarze w tabeli Superligi spadli na trzecie miejsce. W Lidze Mistrzów z trudnościami wyszli z grupy D. A sam Morawski musi mocno walczyć o wejście do meczowego składu Wisły. Jednak, jeśli Wisła chce udowodnić swoją wartość to właśnie takimi meczami jak z Azotami. Płocczanie grali bardzo dobrze w obronie, jeśli już dopuścili zawodnika Azotów do sytuacji rzutowej to w bramce stał Adam Morawski, który według nas rozegrał mecz sezonu! Imponująco wyglądają statystyki Morawskiego z całego sezonu. W 9 meczach odbił 72 rzuty, a jego skuteczność wynosi 38,10%.

 

„To było show jednego zawodnika. Adam Morawski obronił aż 20 rzutów rywali i zagrał na niesamowitej skuteczności 56%. Taka statystyka w piłce ręcznej zdarza się niezwykle rzadko.” – Analitycy Statscore.

 

 

 

Adam Morawski

Rok urodzenia: 1994

Pozycja: bramkarz

Numer: 16

Wzrost: 190 cm

Waga: 90 kg

Debiut w reprezentacji Polski: 2013

Nominacja do Gladiatora (bramkarz sezonu): 2016/2017, 2017/2018

 

Przeczytaj jeszcze:

Roman Czyczykało najlepszy w 14. serii!

To pierwszy sezon Romana Czyczykało w PGNiG Superlidze. Trafił do polski...

Górnik pewnie ogrywa Arkę

W meczu ostatniej serii w 2018 r.  ekipa z Zabrza wysoko...

Sensacja w Lubinie

Fantastyczne zawody w ostatnim meczu w 2018 roku rozegrali piłkarze ręczni...