Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 11 marca 2021

Admir Ahmetašević bramkarzem ORLEN Wisły Płock!

Admir Ahmetašević z hiszpańskiego klubu Ángel Ximénez P. Genil będzie nowym bramkarzem ORLEN Wisły Płock. 26-letni Bośniak podpisał z klubem roczny kontrakt z opcją przedłużenia na kolejny. 

Admir Ahmetašević nowym bramkarzem Orlen Wisły Płock

– Xavi Sabate oraz Marcin Wichary wspólnie od dłuższego czasu obserwowali kilku kandydatów do gry w naszych barwach. Ostatecznie zarekomendowali mi Admira Ahmetasevicia, który ich zdaniem najlepiej spełnia nasze oczekiwania. Trzeba podkreślić, że przychodzi do nas bramkarz ze sporym potencjałem, co nie zmienia faktu, że na swoją pozycję będzie musiał zapracować. Wierzę, że wspólnie z Adamem Morawskim stworzą solidny duet w naszej bramce – powiedział prezes SPR Wisły Płock Robert Czwartek. 

– Pewnego dnia zadzwonił do mnie menager, że jest dla mnie propozycja ze strony Wisły. Dla mnie jednak najważniejsze było, że chce mnie sztab szkoleniowy – mówi Admir Ahmetasević. – Wisła ma wszystko, czego można oczekiwać: ambicje, występy w europejskich pucharach, znakomitą infrastrukturę, uznanych trenerów. Sporo dobrego o klubie przekazał mi również Mirsad Terzić, który od prawie czterech lat jest moim kapitanem w reprezentacji Bośni i Hercegowiny. Mamy dobre relacje i bardzo mi pomógł podjąć tę decyzję. Mówił tylko pozytywnie o sztabie szkoleniowym i kierunkach rozwoju zespołu. Dla mnie to będzie wielka przyjemność grać z nim w jednym klubie, bo uważam go za jednego z najlepszych obrońców w historii. Ten transfer z pewnością pozwoli mi wejść na wyższy poziom w mojej karierze. 

Ahmetašević od 2019 roku występuje w hiszpańskiej Liga Asobal, a konkretnie w Ángel Ximénez P. Genil, w barwach którego rozegrał do tej pory 41 meczów. W obecnym sezonie jego średnia obron wynosi 32 proc. Wcześniej przez wiele lat bronił barw bośniackiego RK Gračanica, w ostatnim czasie jednej z czołowych drużyn tamtejszej Premijer Liga. Popularny Adi to także reprezentant swojego kraju. 

Jest to trzeci transfer Nafciarzy na kolejny sezon. Wcześniej kontrakty podpisali Sergei Kosorotov oraz Dmitry Zhitnikov.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: