Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 3 grudnia 2016

Ambitna postawa nie wystarczyła

Takie porażki ujmy nie przynoszą. Mimo bardzo poważnie okrojonego składu Piotrkowianin nawiązał walkę z Azotami Puławy i do ostatniej minuty miał szanse przynajmniej na remis. Świetne zawody zagrali szczególnie Sebastian Iskra i Stanisław Makowiejew. Obaj rzucili po siedem bramek.
W składzie Piotrkowianina brakowało: Marcina Schodowskiego, Marcina Tórza, Adama Pacześnego i Szymona Woynowskiego. Ze złamaną kością śródręcza grał Stanisław Makowiejew, a Piotr Swat z pękniętym śródstopiem.
Początek spotkania należał do gości. W 8. minucie było już 6:1, a Piotrkowianin raził bezradnością w ataku. W tym momencie zdenerwowany trener Dymytro Zinchuk poprosił o przerwę, a jego zawodnicy zaczęli wreszcie rzucać gole. Robili to na tyle skutecznie, że po kwadransie gry na tablicy świetlnej widniał remis 6:6 i przerwę zmuszony był wziąć Marcin Kurowski. Kolejne cztery bramki rzucili goście, wygrywając w 20. minucie 10:6. Tę przewagę utrzymali już do końca pierwszej połowy. Do szatni puławianie zeszli z prowadzeniem 16:13.
piotrkowianin-6Po zmianie stron do głosu doszedł Piotrkowianin. W 35. minucie po skutecznej kontrze Tomasza Mroza był remis 17:17. Przez następnych 10 minut żadna z drużyn nie potrafiła zbudować sobie przewagi. Azoty na kwadrans przed końcem odskoczyły na trzy trafienia (26:23), ale Piotrkowianin nie dawał za wygraną. Dwie minuty przed końcem było 28:30 i to gospodarze byli przy piłce. Tomasz Mróz nie trafił jednak w stuprocentowej sytuacji, a w odpowiedzi nie pomylił się najskuteczniejszy dziś Rafał Przybylski. Bramka Stanisława Makowiejewa nic już nie mogła zmienić – Piotrkowianin przegrał 29:31.
Piotrkowianin – Azoty Puławy 29:31 (13:16)
Piotrkowianin: Procho, Banisz – Mróz 3, Iskra 7, Swat 1, Góralski 1, Nastaj, Surosz 2, Szczukocki, Andreou, Krawczenko 5, Pożarek 1, Makowiejew 7, Wędrak 2.
Trener: Dymytro Zinchuk
Karne: 0/1
Azoty: Bogdanov, Zapora, Koshovy – Petrovsky, Kuchczyński 1, Łyżwa 5/2, Kubisztal 3, Skrabania 1, Kacper Adamczuk, Rafał Przybylski 10, Grzelak 4, Masłowski, Kowalczyk 1, Krajewski 6/1, Bartosz Jurecki, Sobol.
Trener: Marcin Kurowski
Karne: 3/4
Sędziowali: Paweł Kaszubski, Piotr Wojdyr (Gdańsk)
Drużyna Piotrkowianina wspiera akcję Szlachetna Paczka 2016 wspólnie i w myśl hasła SILNI RAZEM z zawodniczkami superligowej Piotrcovii. Wybrana została już osoba której będziemy pomagać – starsza 74 letnia samotna Pani Jadwiga – oba kluby zebrały już pieniądze a podczas sobotniego meczu będziemy zachęcać kibiców do wsparcia akcji i ofiarowania datków do specjalnie przygotowanej na to wydarzenie puszki.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: