Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 24 listopada 2020

Andraž Velkavrh wzmacnia szeregi Azotów-Puławy

Dwudziestoczteroletni Słoweniec, Andraž Velkavrh wzmacnia szeregi Azotów-Puławy. Nowy zawodnik gra na pozycji środkowego rozgrywającego i związał się z puławskim Klubem do czerwca 2022 roku.

Andraž Velkavrh nowym graczem Azotów Puławy

Nowy nabytek Azotów-Puławy karierę sportową rozpoczynał jako dziesięciolatek w Cimos Koper. Po ogłoszeniu przez słoweński klub bankructwa reprezentował barwy RD Koper. Tu po raz pierwszy zadebiutował w seniorskich rozgrywkach na poziomie trzeciej ligi. Od 2014 roku przez dwa lata był zawodnikiem RD Izola, skąd w 2016 roku trafił do Branika Maribor, reprezentując ten klub przez kolejne cztery lata. Z Branikiem zdobył swój pierwszy w karierze medal (srebrny) i występował między innymi w europejskich pucharach.

Jednym z największych sukcesów Andraza jest złoty medal zdobyty z reprezentacją Słowenii w Olimpijskim festiwalu młodzieży Europy w Holandii w 2013 roku.

Słoweniec o miejsce w składzie Azotów-Puławy będzie rywalizował z Białorusinem Aliaksandrem Bachko i reprezentantem Polski Bartoszem Kowalczykiem.

Data urodzenia: 31 maja 1996 r
Wzrost: 190 cm
Waga: 95 kg
Poprzednie kluby: RK Cimos Koper, RD Koper 2013, RD Izola, RK Maribor Branik, RD Izola

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: