-:-

Dodano: 20 kwietnia 2019

Arka ponownie wygrywa

Cenne zwycięstwo gdyńskiej Arki nad zespołem ze Szczecina! Miejscowi pokonali Sandrę SPA 28:27

Pierwsze dwie bramki w meczu rzucił dla ekipy ze Szczecina Paweł Krupa i po trzech minutach było 0:2. Dla miejscowych odpowiedział Wołowiec i Jamioł. Oba zespoły toczyły równorzędną walkę i w 15. minucie po rzucie Michała Skwierawskiego gospodarze prowadzili 9:7. Kibice oglądali wyrównaną walkę i bramkę za bramkę. Nikt nie chciał przegrać tego pojedynku. W 23. minucie celnie dla Sandry SPA rzuca Bosy i tylko jedna bramka przewagi miejscowych (11:10). Skutecznie Ćwikliński i Brukwicki a w odpowiedzi Bosy i Krysiak (14:13). Pierwszą połowę zakończył bramką dla Arki Rychlewski (15:14).

W drugiej częśći spotkania ponownie lepiej goście i po trzech bramkach z rzędu wyszli na prowadzenie (16:17). Tu jednak gospodarze nie zamierzali się poddawać i rzucają drużynie ze Szczecina 4! bramki z rzędu i prowadzą 20:17. Do samego końca meczu trwała zacięta walką o cenne punkty. Tym razem Arka Gdynia wychodzi zwycięsko z tego pojedynku notując w Rundzie Spadkowej drugą wygraną.

Arka Gdynia: Pieńczewski, Ram – Brukwicki 2, Czaja, Ćwikliński 1, Dworaczek, Jamioł 5, Jasowicz, Kamyszek 4, Lisiewicz 2, Przysiek 4, Rychlewski, Skwierawski 3, Wołowiec 3, Wolski

Sandra Spa Pogoń Szczecin: Bartosik, Teterycz, Zapora – Biernacki 2, Bosy 6, Fedeńczak 1, Horiha 2, Jedziniak, Jońca, Krupa 6, Krysiak 3, Matuszak, Rybski, Wąsowski, Zaremba 7