Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 22 lipca 2020

Arkadiusz Moryto na dłużej w PGE Kielce!

Jeszcze przez cztery lata Arkadiusz Moryto będzie zawodnikiem drużyny PGE Kielce. Arek podpisał z naszym klubem nowy kontrakt, na podstawie którego pozostanie w Kielcach do końca sezonu 2023/24.

Arkadiusz Moryto PGE Kielce

Arek dołączył do kieleckiej ekipy w 2018 roku. W ciągu dwóch lat wspólnie z drużyną dwukrotnie wywalczył tytuły Mistrza Polski i raz Puchar Polski (w tym sezonie Puchar Polski nie został jeszcze rozegrany). W minionym sezonie po raz trzeci z rzędu został Królem Strzelców PGNiG Superligi – w 20 spotkaniach zdobył 127 bramek. W drużynie odgrywa coraz większą rolę, po odejściu Blaža Janca na swoją pozycję będzie dzielił z Sigvaldim Gudjonssonem.

Skrzydłowy bardzo cieszy się z przedłużenia kontraktu i wyjaśnia powody swojej decyzji.

Prezes Bertus Servaas przedstawił mi plany dotyczące budowania przyszłości klubu oraz mojej roli w zespole w samych superlatywach – mówi Arkadiusz Moryto – Zapewnił też, że przyszłość ta nie jest zagrożona, dlatego zdecydowałem się zostać. Poza tym uważam, że jesteśmy bardzo fajną drużyną, zgraną paczką nie tylko na boisku, ale i poza nim. Atmosfera, którą mamy w szatni, przekonała mnie, abym związał się z Kielcami na dłużej.

Jutro cały zespół spotka się na pierwszy treningu w ramach przygotowań do sezonu 2020/21. Skrzydłowy nie może się już doczekać spotkania z kolegami z drużyny.

Cieszę się, że już zaczynamy! – podkreśla Arek – Brakuje mi treningów i im bliżej do ich rozpoczęcia, tym bardziej chce mi się ćwiczyć z zespołem. Przez cztery miesiące naprawdę się za tym stęskniłem, świetnie, że jutro to wszystko już się zacznie!

Dziś swój kontrakt przedłużył także Krzysztof Lijewski, który w sezonie 2020/21 będzie pełnił funkcję grającego trenera.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: