Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 1 lipca 2020

Artur Chmieliński nadal między słupkami bramki Torus Wybrzeże Gdańsk

Po wzmocnieniach z pola, pora w końcu na obsadę bramki na najbliższy sezon PGNiG Superligi. Swoją umowę z Torus Wybrzeże Gdańsk przedłużył o rok Artur Chmieliński. Dla niespełna 28-letniego bramkarza będzie to już szósty sezon w czerwono-biało-niebieskich barwach.

Artur Chmieliński Torus Wybrzeże Gdańsk / PGNiG Superliga płka ręczna

Artur Chmieliński od lat uchodzi za jednego z najsolidniejszych golkiperów w polskiej lidze. W poprzednich rozgrywkach wybiegał na parkiet 18-krotnie. W tym czasie rzucił dwie bramki oraz obronił 14 rzutów karnych, co dało mu skuteczność obron na poziomie ponad 31%.

Od początku swojej kariery sportowej związany z Gdańskiem, gdzie stawiał pierwsze kroki w piłce ręcznej. Wypatrzony niegdyś przez Damiana Wleklaka oraz Daniela Waszkiewicza, dołączył do Wybrzeża i nadal będzie strzegł gdańskiej bramki:

– Kiedyś marzyłem o tym, żeby moja przygoda z Wybrzeżem trwała ładnych kilka lat. Dzisiaj podpisałem kolejny kontrakt, dzięki któremu niedługo rozpocznę szósty sezon w barwach tego utytułowanego polskiego klubu. Na pewno dołożę wszelkich starań, żeby zapewnić spokój w bramce, kiedy tylko będę miał po temu okazję – powiedział zawodnik po parafowaniu kontraktu.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: