-:-

Dodano: 19 lutego 2019

Azoty odskakują Gwardii

W meczu o 4. miejsce w tabeli PGNiG Superligi Azoty Puławy wygrały w Opolu 30:26 i „odskoczyły” Gwardii na cztery punkty.

Spotkanie od udanej interwencji zaczął Bogdanow, ale spudłował Jarosiewicz. Wynik otworzył w efekcie dopiero z koła Jankowski. Po błędzie gospodarzy trafił Panic i to Azoty prowadziły 2-1. Za chwilę na wysokości zadania stanął Malcher, broniąc rzut karny Matulicia, ale opolanie stracili dwa razy piłkę i bramki na 2-4.

Skuteczna interwencja Malchera dała szansę na remis, której nie zmarnował Morawski i w 10 minucie było 4-4, a dwie minuty później Jankowski dobił rzut Milewskiego i Gwardia wygrywała 5-4. Po drugiej stronie parkietu Podsiadło zanotował kroki i Klimków podwyższył na 6-4. Płocczanie w przewadze doprowadzili jednak do remisu po siedem i przez kilka minut trwała wymiana bramka za bramkę.

Sytuację zmienił lob w poprzeczkę Prce, po którym Bogdanowa pokonał Zadura i było 12-10. Kolejna minuta należała do Malchera. Zatrzymał Panica i Jarosiewicza, a Klimków z koła podwyższył na 13-10. Kołowy Gwardii za moment wylądował jednak na ławce kar, a Bogdanow powstrzymał Zadurę. Goście zdobyli jednak tylko bramkę i do przerwy przegrywali 11-13.

Po zmianie stron Seroka szybko doprowadził do remisu 13-13, a ciężar zdobywania bramek w Gwardii wziął na siebie Zieniewicz, który trzy razy pokonał Bogdanowa i miejscowi znów mieli bramkową zaliczkę. Na styku było do stanu 19-19. Po tym jak Koszowy obronił rzut Zarzyckiego do siatki trafił Panic i Azoty wygrywały 21-19, a po przechwycie Rogulski podwyższył na 23-20.

Gwardziści jeszcze się poderwali i po kontrze Siwaka tracili tylko bramkę. Dobra interwencja Koszowego dała kontrę Skrabani i skrzydłowy Azotów dał swojej ekipie trzy bramki przewagi (26-23). Opolanie jakby się załamali, popełnili dwa błędy i po raz kolejny nie zatrzymali Panica. Jego mocny rzut sprawił, że zrobiło się 24-29. Szybkimi akcjami po wznowieniu Siwak tylko zmniejszył nieco stratę.

KPR Gwardia Opole – Azoty Puławy 26-30 (13-11)

Gwardia Opole: Malcher, Zembrzycki – Lemaniak, Siwak 4, Zarzycki, Łangowski, Klimków 2, Tarcijonas, Zieniewicz 4, Jankowski 5, Zadura 8, Mauer 2, Milewski, Morawski 1.

Azoty-Puławy: Bogdanow, Koszowy – Kaleb 1, Panic 7, Podsiadło 4, Łyżwa, Matulic 1, Skrabania 4, Rogulski 6, Grzelak, Masłowski, Prce 2, Seroka 2, Jarosiewicz 3.

Sędziowali: Michał Fabryczny (Mysłowice) i Jakub Rawicki (Katowice).

Kary: Gwardia 10 minut – Azoty 4 minuty.