-:-

Dodano: 14 września 2016

Azoty pokazały klasę

Tylko 20 minut wyrównanej gry oglądali kibice zgromadzeni w hali Azoty Areny. Decydujące momenty meczu zdarzyły się w ostatnich 10 minutach gry, kiedy to szczecinianie nie potrafili pokonać bramkarza gości, a w tym czasie przyjezdni rzucili ich aż 6. Ostatecznie Sandra SPA Pogoń przegrała na własnym parkiecie 23 – 33 i w dalszym ciągu z zerowym dorobkiem okupuje dolne miejsca w tabeli.

– Jechaliśmy do Szczecina z nastawieniem na ciężką walkę i taka w pierwszej połowie była, ale udało nam się odskoczyć na 5 – 6 pod koniec pierwszej połowy i ta gra już lepiej z naszej strony wyglądała – powiedział po meczu Piotr Masłowski.

Piłkarze ręcznie Sandra SPA Pogoni nie byli faworytem wtorkowego pojedynku, mająca aspiracje medalowe drużyna chciała udowodnić, że wraz z Bartoszem Jureckim w składzie nie są bez szans w  walce o co najmniej srebrny medal mistrzostw Polski. Choć początek spotkania zupełnie tego nie zapowiadał.

Kapitalnie w bramce prezentował się Edin Tatar, a szeroką gamę rzutów ze skrzydła zaprezentował nieobecny z powodu kontuzji w Legionowie Dawid Krysiak. Wyrównana walka trwała do 20 minuty, wtedy to już do końca pierwszej połowy rzucali tylko goście i wyszli na prowadzenie do przerwy 17 – 10.

W drugiej połowie Azoty zdecydowanie udowodniły już swoją wartość. Przewaga przez 30 minut oscylowała wokół 10 bramek, więc trenerzy zdecydowali się wprowadzić młodzież. W zwycięskiej drużynie nieźle wprowadził się Bartosz Kowalczyk, natomiast Adam Wąsowski w drużynie Sandra SPA Pogoni zaliczył debiut i pierwszą bramkę.

– To jest spełnienie moich marzeń, żeby zagrać w PGNiG Superlidze z chłopakami, cały czas się uczę gry w obronie, choć w ataku dostaje też swoje szanse. Zobaczymy jak będzie, jestem dobrej myśli – podsumował swój debiut Adam Wąsowski.

Ostatecznie gospodarze przegrali z Azotami Puławy 23 -33 i zainkasowali 2 punkty z racji obecności w innych grupach PGNiG Superligi.

Sandra Spa Pogoń: Tatar, Matkowski – Grzegorek 1, Bruna 5, Garbacewicz, Wąsowski 1, Krupa 2, Jedziniak 1, Krysiak 5 (0/1), Zaremba 1, Kniaziew 3 (1/1), Zydroń 4 (1/3), Fedeńczak