-:-

Dodano: 21 kwietnia 2023

Azoty postawiły się liderowi

Świadkami wyrównanego spotkania w 24.serii byli zgromadzeni w Grupa Azoty Puławy, gdzie Azoty-Puławy postawili twarde warunki gry liderowi tabeli i aktualnemu Wicemistrzowi Polski – Orlen Wiśle Płock. Dzięki zachowaniu większych pokładów energii goście w końcówce spotkania przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść i pokonali Azotowców 30:25 zgarniając komplet punktów. MVP spotkania został fenomenalny tego dnia bramkarz niebiesko-biało-czerwonych, Mateusz Zembrzycki.

Początek spotkania nie zapowiadał problemów, jakie nafciarze napotkali tego dnia na swojej drodze. Kibice w Puławach na pierwszą bramkę musieli czekać blisko cztery minuty. Wszystko to za sprawą kapitalnej obrony po obu tronach boiska. W początkowej fazie meczu gościom udało się osiągnąć czterobramkową przewagę i która chwilo pozwoliła im kontrolować przebieg spotkania (1:5). Azoty jednak postanowiły nie składać dziś broni i zabrali się za odrabianie strat, zbliżając się nawet na jedno trafienie (6:7). Końcówka pierwszej części należała jednak do Orlen Wisły Płock, która dość sprawnie odzyskała prowadzenie i schodząc na przerwę do szatni właśnie z czterobramkową zaliczką (11:15).

Po zmianie stron puławianie mozolnie i stanowczo starali się odrabiać straty z pierwszej połowy. Przez większość tej części spotkania efektownymi popisami bramkarskimi mógł się pochwalić powracający po poważnej kontuzji bramkarz Azotów, Mateusz Zembrzycki.

Udane interwencje (11 obronionych rzutów) oraz dobra dyspozycja Ivana Burzaka i Batosza Kowalczyka, którzy zdobyli kolejno 6 i 4 bramki w meczu pozwoliły Azotom trzymać tempo oraz wynik spotkania. W końcowych minutach meczu dało się zauważyć, że trener Sabate zachował na ławce kilku zawodników, których głównym zadaniem było zmęczenie puławskiej obrony. To zagranie przyniosło efekt w postaci odskoczenia wiślaków nawet na 6 bramek 24:30. Ostateczny wynik spotkania ustalił wspominany Bartosz Kowalczyk, który 58 minucie zdobył bramkę nr 25 dla Azotów-Puławy czego skutkiem było zakończenie całego meczu 24.serii na 25:30. MVP spotkania wybrany został bramkarz Azotów-Puławy, Mateusz Zembrzycki.

Azoty-Puławy – Orlen Wisła Płock 25:30 (11:15)

Azoty-Puławy: Zembrzycki, Koshovy, Borucki – Burzak 6, Kowalczyk 4, Jarosiewicz 3, Janikowski 3, Zivković 2, Adamski 2, Fedeńczak 2, Valles 1, Konieczny 1, Marciniak 1, Antolak, Przybylski, Górski.

Orlen Wisła Płock: Jastrzębski 7, Garcia 4 – Zhitnikov 5, Fazekas 3, Mindegia 3, Kosorotov 3, Lucin 3, Piroch 3, Komarzewski 3, Mihić 2, Daszek 2, Terzic 1, Sroczyk 1, Serdio 1, Dawydzik, Susnja