-:-

Dodano: 9 marca 2019

AZOTY ZWYCIĘSKIE W MECZU Z ARKĄ

W meczu 21. serii PGNiG Superligi, rozegranym w hali Gdyńskiego Centrum Sportu, czwarty zespół ligi wygrywa z miejscową Arką 37:33.

Pierwsza połowa meczu to wyrównana gra obu zespołów choć lepiej spotkanie otworzyli goście, którzy po bramkach Titowa i Seroki prowadzili 4:1. Jednym trafieniem odpowiedział Jasowicz. W 8. minucie po celnym rzucie Lisiewicza gospodarze tracili już tylko jedną bramkę (7:8). W 11. minucie skutecznie i efektownie rzuca Kamyszek i jest remis po 9. Na dziesięć minut przed końcem pierwszej części trafia Podsiadło i jest kolejny remis – po 14. Od tego momentu jeszcze swoje bramki dołożyli Matulić i Gumiński i prowadzenie Azotów wzrosło do trzech bramek (14:17). W 29. minucie Rychlewski z karnego i pierwsza połowa kończy się wynikiem 16:20.

Po zmianie stron skutecznie zagrała ekipa Zbigniewa Markuszewskiego, momentami rzucając po trzy bramki z rzędu. Kasprzak, Kaleb i Masłowski – po ich trafieniach Azoty już mają na końcie 25 bramek (18 dla Arki). Celnie rzuca Przysiek ale to goście ponownie trzy razy skutecznie i jest już 28:19 dla Azotów. Miejscowi jednak nie zamierzali się poddawać i dzielnie walczyli z faworytem tego pojedynku. W 45. minucie celnie Wołowiec, do tego dokładają się: Skwierawski, Czaja i Kamyszek i miejscowi zmniejszają stratę do siedmiu bramek (25:32). W odpowiedzi Titowa a Arka ponownie seryjnie zdobywa bramki. 53. minuta m.in. Rychlewski i Wołowiec trafiają do bramki gości i robi się tylko różnica dwóch bramek 32:34! Jednak ostatnie trzy minuty należały do drużyny z Puław, która rzucają kolejne trzy bramki kończy mecz zwycięstwem 37:33.

Arka: Pieńczewski – Całujek, Ćwikliński 1, Czaja 2, Jamioł 1, Jasowicz 6, Kamyszek 8, Lisiewicz 5, Przysiek 2, Rutkowski, Rychlewski 3, Skwierawski 3, Wołowiec 2, Wolski

Azoty: Borucki, Koszowy – Adamczuk, Grzelak, Gumiński 2, Jarosiewicz 1, Kaleb 2, Kasprzak 5, Łyżwa 4, Masłowski 2, Matulić 5, Podsiadło 5, Rogulski, Seroka 5, Skrabania 4, Titow 2