Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 16 lipca 2021

Bartłomiej Bis nowym kapitanem Górnika Zabrze!

Wraz z rozpoczęciem przygotowań do sezonu 2021/2022 przed zawodnikami Górnika Zabrze stanął kolejna trudna decyzja: wybór nowego kapitana! Wybrany nim został Bartłomiej Bis!

Bartłomiej Bis kapitanem Górnika Zabrze / PGNiG Superliga

Bartek Bis jest zawodnikiem Trójkolorowych od dwóch lat. Nominalnie gra na pozycji obrotowego, choć w ostatnich sezonach większość czasu spędził głównie na środku obrony. Mimo tego w minionych rozgrywkach zapisał na swoim koncie 42 bramki. Bis w czwartek zdobył stopień naukowy magistra inżyniera na Politechnice Świętokrzyskiej, broniąc pracę „Zastosowanie inżynierii odwrotnej w diagnostyce obiektów anatomicznych narządu ruchu”. I to na piątkę!

– Takie zaufanie moich kolegów mnie zaskoczyło. Bo nie jestem ani najstarszym zawodnikiem, ani też o największym stażu w zespole. Dlatego w ogóle się tego nie spodziewałem – mówi sam zainteresowany. – Ale jestem z tego bardzo zadowolony, bo to zdecydowanie wyjątkowe wyróżnienie. Nigdy wcześniej nie byłem kapitanem. Ale choć wiem, że na początku będzie trochę potknięć, to zrobię wszystko, by być najlepszym kapitanem, jakim mogę być – uśmiecha się nowy kapitan.

Jego zastępcą został Jakub Skrzyniarz, a skarbnikiem drużyny pozostaje – Paweł Kazimier.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: