Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 17 czerwca 2022

Bartłomiej Tomczak wraca do Arged KPR Ostrovia!

Bartłomiej Tomczak w nowym sezonie znów założy biało-czerwoną koszulkę z logiem Klubu Piłki Ręcznej! Lewoskrzydłowy z macierzystym klubem wywalczył trzy medale Mistrzostw Polski Juniorów, następnie przeniósł się do Zagłębia Lubin. Później grał w Vive Kielce, Górniku Zabrze i ostatni sezon w Enerdze MKS Kalisz.

– Było to moje młodzieńcze marzenie, żeby wrócić do domu. Bardzo się z tego cieszę. 18 lat zawodowego grania to jest bardzo długi okres. Przychodzi jednak taki moment, kiedy człowiek chce osiąść w jednym miejscu. Zawsze chciałem wrócić do Ostrowa, zawsze chciałem tutaj mieszkać. Fantastycznie się złożyło, że Arged KPR Ostrovia awansowała do Superligi i mam nadzieję, że swoją osobą pomogę w osiąganiu jak najlepszych wyników – powiedział 36-letni skrzydłowy, który ostatni raz w biało-czerwonych barwach zagrał w 2004 roku.

– Jestem szczęśliwy i podekscytowany. Nie mogę się już doczekać kolejnego sezonu, mimo że już moje stawy czują te osiemnaście lat grania na najwyższym poziomie. Mam jednak duży optymizm w sobie i bardzo dziękuję wszystkim osobom, które się przyczyniły do tego, że mogę tutaj grać. Mam nadzieję, że będziemy tworzyć fajną przyszłość piłki ręcznej w Ostrowie Wielkopolskim, bo to nie jest projekt na rok czy na dwa, tylko na kilka lat. Jeszcze raz podkreślę, że bardzo bardzo się cieszę z obecności Ostrovii w Superlidze – dodał nowy skrzydłowy beniaminka PGNiG Superligi.

Tomczak przez 18 sezonu spędzonych na najwyższym szczeblu rozgrywek rzucił 1970 bramek, co plasuje go w czołówce najlepszych strzelców wszech czasów. W tym czasie wywalczył osiem medali mistrzostw Polski (3 złote, 3 brązowe oraz 2 srebrne). Najdłużej w dotychczasowej karierze występował w Górniku Zabrze, gdzie spędził osiem lat. Wcześniej nasz klub ogłosił powrót innego wychowanka – Marka Szpery. Latem do zespołu dołączyli jeszcze Mikołaj Krekora, Krzysztof Misiejuk oraz Łukasz Gierak.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: