Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 13 maja 2021

Będzie przełamanie?

Zagłębie czeka na przełamanie złej passy w PGNiG Superlidze Mężczyzn. Zespół nie punktował od siedmiu kolejnych spotkań i chce w końcu zdobyć punkty. Przeszkodzić w tym będzie chciała drużyna Grupa Azoty Tarnów.

Siedem meczów i siedem kolejnych porażek – ten bilans nie napawa optymizmem, ale przecież nic nie może wiecznie trwać. I z tego założenia wychodzą w Lubinie, gdzie chcą w końcu cieszyć się z wygranej. Miedziowi, pomimo sporych braków kadrowych, spowodowanych kontuzjami czołowych zawodników, w ostatnim meczu w Zabrzu pokazali, że potrafią postawić się rywalowi dużo wyżej notowanemu, nawet będąc w trudnej sytuacji.

Za dobre wrażenie punktów w lidze jednak nie przyznają i pomimo wielkiego serca włożonego w spotkanie podopieczni Jarosława Hipnera i Igora Czebrowa zaznali siódmej ligowej porażki z rzędu. Ogólnie lubinianie nie wygrali od ośmiu spotkań, wliczając półfinałowe starcie z… Grupą Azoty Tarnów.

To właśnie od tego spotkania, przegranego w Tarnowie 21:30 zaczął się „zjazd” formy Miedziowych – Od meczu z tym rywalem zaczęły się nasze problemy i wszyscy wierzymy, że na najbliższym spotkaniu z nimi się one skończą. Chcemy wygrać i zrobimy wszystko, aby trzy punkty zostały w Lubinie – mówi Marcin Schodowski, doświadczony golkiper Zagłębia.

Lubinianie zajmują aktualnie jedenaste miejsce w tabeli, tarnowianie plasują się jedną pozycję niżej. Oba klubu dzielą w tabeli cztery punkty, a jeśli już wspominaliśmy o złej passie Zagłębia, to Tarnów nie wygląda tu dużo lepiej. Najbliżsi rywale Miedziowych wygrali tylko jedno z ostatnich sześciu spotkań.

Niedzielne spotkanie w hali RCS rozpocznie się o godzinie 14:00. 
Transmisja: https://emocje.tv/live/747/mks-zaglebie-lubin-grupa-azoty-spr-tarnow

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: