-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 1 października 2017

Beniaminek znów wygrywa

W mecz wchodzili ciężko, ale ostatnie słowa należało do nich. Szczypiorniści MKS-u Kalisz pokonali we własnej hali Meble Wójcik Elbląg 25:21. To druga wygrana beniaminka na parkietach PGNiG Superligi.  

 
Przed tym spotkaniem oba zespoły jasno precyzowały swój cel: zwycięstwo. Osiągnąć go mógł tylko jeden i okazali się nim gospodarze, choć ich gra, głównie w pierwszych minutach pozostawiała wiele do życzenia. Była nieco chaotyczna, zbyt asekuracyjna i mało skuteczna. Taką postawą nie byli w stanie zaskoczyć świetnie dysponowanego Adriana Fiodora, a popełnione błędy rywale wykorzystywali bez skrupułów. W 13. minucie goście z Elbląga odskoczyli na cztery trafienia (3:7). MKS dogonił wynik dopiero w 19. minucie, niemała w tym zasługa Kiryla Kniaziewa. Białoruski rozgrywający spisał się dobrze nie tylko w pierwszej połowie. W całym meczu zaliczył w sumie 8 trafień, z czego połowę po wykonanych ze stuprocentową skutecznością, rzutach karnych.
 
Na przerwę gospodarze schodzili prowadząc zaledwie jedną bramką (13:12), a i po powrocie na parkiet długo nie mogli wypracować bezpiecznego dystansu do rywali. W 34. minucie zespół z Elbląga znów doprowadził do remisu (14:14), a w kolejnych momentach gra toczyła się bramka za bramkę. Dopiero w 42. minucie MKS znów złapał oddech w postaci czterech trafień (19:15). W tej części meczu koncertowo w bramce kaliszan spisywał się z kolei  Łukasz Zakreta.
 
W ostatnim kwadransie spotkania zawodnicy Mebli Wójcik usilnie próbowali zmniejszyć straty, ale gospodarze, niesieni – po raz kolejny zresztą – fantastycznym dopingiem ponad 2 tysięcy kibiców, kontrolowali grę już do końca, zwyciężając ostatecznie 25:21. Beniaminek a z Kalisza, dla którego było to drugie zwycięstwo na parkietach PGNiG Superligi, dopisał do swojego konta trzy cenne punkty.
 
Pełne statystyki zobaczysz TUTAJ
 
MKS Kalisz – Meble Wójcik Elbląg 25:21 (13:12)
Kary: MKS – 10  min, Meble – 10 min. Rzuty karne: MKS  5/6, Meble 2/3
MKS: Tatar, Zakreta – Kniaziew 8, Galewski 5,  Klopsteg 3, Bałwas 3, Adamczak 2, Kwiatkowski, Bożek 2, Krytski 1,  Drej 1, Kobusiński, Misiejuk.
Meble Wójcik: Fiodor, Ram – Olszewski 6, Janiszewski 4, Adamczak 4, Nowakowski 3, Moryń 2, Kupiec 1, Koper 1, Grzegorek, Miedziński.
 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: