-:-

Dodano: 10 listopada 2018

Bez fajerwerków

Bez fajerwerków, ale i bez większych problemów Azoty pokonują dziś Sandrę SPA Pogoń Szczecin. Już do przerwy prowadzili sześcioma trafieniami. Dziś trener Bartosz Jurecki dał odpocząć kilku podstawowym zawodnikom, którzy całą drugą połowę oglądali z ławki rezerwowych.

Pierwsze dwie akcje dały prowadzenie miejscowych 2:0, a w roli głównej wystąpił Piotr Masłowski. Uzyskane w pierwszej minucie prowadzenie nie zostało oddane przez miejscowych do końca gry. Ostatnią realną szansę na remis goście mieli w 6 minucie, gdy przy stanie 3:2 rzut karny przestrzelił Jakub Radosz. Puławianie Mozolnie budowali przewagę. Trzybramkowe prowadzenie uzyskali w 9 minucie, czterobramkowe w siedemnastej, a pięciobramkowe w 19.Do końca pierwszej odsłony Azotowcy zdołali oddalić się od rywala na sześć trafień i zapowiadało się, że czeka nas kolejna wysoka wygrana.

Po zmianie stron zobaczyliśmy trochę inny zespół Azotów-Puławy – i dosłownie i w przenośni. Kilku podstawowych zawodników takich jak Piotr Masłowski (5 goli w pierwszej połowie), Marko Panić (2 trafienia) czy Nikola Prce usiadło na ławce rezerwowych. Zmiennicy utrzymywali bezpieczną przewagę i początkowo nawet ją powiększyli – w 40 minucie po golu Wojciecha Gumińskiego było 22:14. Kolejne minuty to przestój miejscowych i odrabianie strat przez ambitnych szczecinian. Pięć goli z rzędu pozwoliło gościom zniwelować straty do trzech trafień (48 minuta – 22:19). Szczęśliwie w bramce miejscowych kilka piłek odbił Vadim Bogdanov. Dodatkowo w 47 minucie czerwoną kartkę zobaczył skuteczny do tej pory na kole Arkadiusz Bosy. Dzięki temu gospodarze nie doprowadzili do nerwowej końcówki. W ostatnich trzech minutach potrafili znów odjechać i zakończyć mecz siedmiobramkową różnicą.

Azoty-Puławy – Sandra SPA Pogoń Szczecin 30:23 (17:11)
Azoty-Puławy: Koshovy, Bogdanov – Rogulski 6, Masłowski 5, Podsiadło 3, Matulić 3, Skrabania 3, Titow 3, Panić 2, Gumiński 2, Seroka 2, Kaleb 1, Łyżwa, Grzelak, Prce.
Sandra SPA: Teterycz, Bartosik – Rybski 6, Bosy 4, Miłek 3, Zaremba 3, Matuszak 2, Radosz 1, Krupa 1, Mróz 1, Jońca 1, Fedeńczak 1, Jedziniak.