-:-

Dodano: 21 października 2016

Bez niespodzianki w Gdańsku

Podopieczni Jacka Będzikowskiego do tej pory nie zdobyli jeszcze żadnego punktu. Meble Wójcik Elbląg przyjechały do Gdańska po przełamanie.
Stawką tego spotkania były aż trzy oczka, zatem oba zespoły mocno liczyły na zwycięstwo. Meblarze postawili się jednak tylko w pierwszych 30 minutach gry. Potem na boisku dominowali gospodarze.
Zawodnicy Mebli Wójcik Elbląg po meczu nie kryli rozczarowania. – Mieliśmy takie założenie, żeby długo rozgrywać akcje. Niestety, na początku drugiej połowy kilka takich nieprzygotowanych podań do obrotowego, Wybrzeże nas skontrowało i naszą przewagę do przerwy odrobili bardzo szybko. Niestety, tak nie możemy robić, bo pracowaliśmy na to przez pół godziny, a straciliśmy to przez dwie minuty – podsumował Jakub Malczewski.
Wynik spotkania z rzutu karnego otworzył Wojciech Prymlewicz. Lepiej jednak w mecz weszli goście, którzy kolejno odpowiedzieli trafieniami Bartosza Janiszewskiego, Piotra Adamczaka i Mikołaja Kupca. Czerwono-biało-niebiescy w pierwszej części spotkania razili nieskutecznością. Raz po raz marnowali czyste sytuacje. W 25. minucie spotkania Meblarze prowadzili już 5:9. Wtedy jednak dobrą serią popisali się gdańszczanie i po trafieniach Rogulskiego, Oliveiry i Korneckiego doprowadzili do stanu 8:9. Tuż przed syreną kończącą pierwszą połowę trafił jeszcze Jakub Moryń.
Druga połowa to już mocne wejście Wybrzeża. Słowa trenerów w szatni poskutkowały, bo po bramkach Prymlewicza i Rogulskiego w 33. minucie wyszli na prowadzenie. Do wyrównania doprowadził Paweł Adamczak, ale później Wybrzeże konsekwentnie powiększało swoją przewagę. W 44. minucie kolejną serią popisali się Prymlewicz, Rogulski i Bednarek. Na 5 minut przed końcem spotkania po kolejnym trafieniu Rogulskiego objęli najwyższe w tym meczu prowadzenie – 22:16. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 22:17.
Fenomenalnie, zwłaszcza w końcówce drugiej połowy, w bramce gospodarzy spisywał się Artur Chmieliński. Ambitny bramkarz tuż po spotkaniu nie był jednak do końca usatysfakcjonowany. – Jestem zadowolony. Znaczy, oczywiście, parę błędów było, jak to u mnie, ale wygraliśmy ten mecz. Ciężki początek pozwolił im uwierzyć w ich możliwości, ale na szczęście potrafiliśmy się z tego podnieść i zwyciężyliśmy.
Wybrzeże Gdańsk 22:17 Meble Wójcik Elbląg
Wybrzeże Gdańsk: Chmieliński, Pieńczewski – Prymlewicz 6, Rogulski 5, Kornecki 3, Bednarek 2, Kostrzewa 2, Oliveira 2, Kondratiuk 1, Sulej 1 oraz Salacz, Wróbel.
Meble Wójcik Elbląg: Dudek, Fiodor – Szopa 5, Adamczak Piotr 3, Kupiec 2, Żółtak 2, Adamczak Paweł 1, Janiszewski 1, Malczewski 1, Moryń 1, Tórz 1 oraz Dorsz, Nowakowski, Olszewski