-:-

Dodano: 18 września 2021

Bezcenne 3 punkty wywozi Torus Wybrzeże Gdańsk ze Szczecina

Szczypiorniści Torus Wybrzeża Gdańsk po kapitalnej pierwszej połowie, którą wygrali 21 – 12 ostatecznie zwyciężyli 33 – 27, a niemały wkład w triumf gości miał w bramce Miłosz Wałach.

Sandra SPA Pogoń Szczecin – Torus Wybrzeże Gdańsk / PGNiG Superliga

Obydwie drużyny wiedziały jaki ciężar gatunkowy ma to spotkanie, a po 5 minutach widać było, że stawka spotkania zupełnie sparaliżowała szczecinian. Co prawda karnego jeszcze trafił Dawid Krysiak otwierając wynik spotkania, a chwilę później wyrównał Mateusz Kosmala.  Drugiego rzutu z linii 7 metrów nie wykorzystał skrzydłowy Pogoni Krysiak, a kolejne 5 minut wstrząsnęły halą przy Twardowskiego. Kolejno ze 100 % okazji mylili się Wojciech Jedziniak, Arek Bosy, Adam Wąsowski i w 10 minucie goście prowadzili już 7 – 1. Czas wzięty przez trenera Rafała Białego podziałał mobilizująco na gospodarzy. Szczecinianie otrząsnęli się i w 21 minucie po bramce Mateusza Zaremby było już 9 – 14. Końcówka pierwszej połowy ponownie należała do przyjezdnych. Brylował w bramce Miłosz Wałach i na skrzydle Mateusz Kosmala i po 30 minutach na tablicy było 12 – 21.

Mimo, tak dużej przewagi w Szczecinie generalnie nikt nie myślał odpuszczać, wiedzieli też o tym gdańszczanie, którzy starali się utrzymać koncentrację przez kolejne 30 minut. Podopieczni Rafała Białego zwarli szyki w obronie, lepiej w bramce prezentował się Luka Arsenić, ale w dalszym ciągu gospodarze nie potrafili sobie poradzić z defensywą gości i skutecznym w bramce Miłoszem Wałachem. Gdańszczan w defensywie miał wesprzeć debiutujący w PGNiG Superlidze Dmytro Doroschuk, ale chwilę po tym jak pojawił się na boisku za brutalny faul na Pawle Krupie wyleciał na czerwoną kartkę. Szczecinianie próbowali odrabiać straty z rzutów karnych nie mylił się Jakub Polok, a z drugiej linii próbowali bramki zdobywać Matija Starcevic i Piotr Rybski. Niestety mimo pogoni gospodarzy to już w ostatnim minutach to była kosmetyka wyniku i ostatecznie Torus Wybrzeże Gdańsk wygrał w Szczecinie 33 – 27.

Sandra SPA Pogoń – Arsenić, Wiśniewski – Krysiak 4, Polok 4, Starcevic 3, Gierak 3, Krok 3, Bosy 3, Zaremba 2, Kapela 1, Krupa 1, Jedziniak, Wąsowski

Torus Wybrzeże – Wałach, Chmieliński – Kosmala 9, Comertatto 6, Jachlewski 5, Gądek 4, Pieczonka 2, Mosquera 2, Papaj 2, Janikowski 2, Sulej 1, Strojek, Woźniak, Doroschuk, Wróbel