Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 24 maja 2017

BHT Auto Forum Petra Płock zagra w finale EBT

Po wygranym pierwszym turnieju PGNiG Summer Superligi płoccy zawodnicy 26 maja zagrają w jednej z najważniejszych imprez w piłce ręcznej plażowej – turnieju European Beach Handball Tour (EBT). W tym roku zmagania zostaną rozegrane we włoskim mieście Gaeta. Zespół z Płocka rywalizować będzie z dziesiątką drużyn ze Starego Kontynentu, które zdobyły w zeszłorocznych turniejach eliminacyjnych (m.in. turniej w Płocku) największą ilość punktów w klasyfikacji generalnej.
W finałach EBT ekipy podzielono na dwie grupy. Petra trafiła do grupy A, gdzie zmierzy się z drużynami z Grecji, Hiszpanii, Holandii i Portugalii. Do dalszej fazy rozgrywek awansują dwie najlepsze ekipy. ­­– Zdecydowanym faworytem w naszej grupie są Grecy, których skład uzupełniają czołowi zawodnicy z Brazylii. Są obrońcami tytułu i rywalizacja właśnie z tym zespołem będzie stanowić dla nas największe wyzwanie. Jednak o awansie do najlepszej czwórki zdecydują przede wszystkim spotkania z Hiszpanami (zwycięzcy Champions Cup na Granc Canarii) oraz Portugalczykami. Jesteśmy dobrze przygotowani do tych zawodów, co potwierdził ostatni turniej we Wrocławiu – ocenia rywali i formę najlepszy zawodnik PGNiG Summer Superligi we Wrocławiu Filip Koper.
W składzie Petry wystąpi dwunastu płocczan, którzy w letnim sezonie wywalczyli mistrzowski tytuł oraz Puchar Polski. Do zwycięskiego zespołu z Wrocławia, dołączy czołowy strzelec Petry Marcin Miedziński, który ostatnio zmagał się z kontuzją. Petra do Włoch uda się w środę 24 maja, a w piątek czeka ich początek sportowych zmagań. W pierwszym dniu rozgrywek BHT Auto Forum Petra Płock rozegra aż trzy spotkania, zaczynając od 9 rano i rywalizacji z Os Gordos (Portugalia), następnie o 13:00 z GAS Kilkis Akropolis (Grecja) a dzień zakończą meczem z Hiszpanami o 17:00. Zmagania grupowe zakończy sobotni mecz o 15:00 z TSHV Camelot (Holandia). Na niedzielę zaplanowana są spotkania decydujące o ostatecznych miejscach.
Wyjazd BHT Petry nie byłby możliwy bez wsparcia sponsora tytularnego, firmy Auto Forum, autoryzowanego dealera Volkswagena, Mercedesa, Skody i Hyundaia oraz firmy Solumus, Kicpak i Urzędu Miasta Płocka.
Lista zawodników BHT Auto Forum Petry Płock zgłoszonych do rozgrywek:

 1. Fiodor Adrian
 2. Koper Filip
 3. Koper Konrad
 4. Kwiatkowski Michał
 5. Miedziński Marcin
 6. Niedzielak Łukasz
 7. Niesłuchowski Artur
 8. Orędowicz Patryk
 9. Rupp Miłosz
 10. Suski Jarosław
 11. Wojdak Bartosz
 12. Wiśniewski Tomasz
Wszystkie mecze BHT Auto Forum Petry Płock podczas finałowego turnieju, będzie można śledzić online. Poniżej rozpiska spotkań i linki do streamu 
 

PIĄTEK 26.05 
Boisko nr 2 
https://www.youtube.com/watch?v=K3D0pI5hLW0

 • 09:00 – M – BHT Auto Forum Petra Plock (POL) vs. Os Gordos/Labminho – Clube Naval de Leça (POR)
 • 17:00 – M – CBMP Ciudad de Málaga (ESP) vs. BHT Auto Forum Petra Plock (POL)

Boisko nr 1 
https://www.youtube.com/watch?v=w0bscJiwnnM

 • 13:00 – M – G.A.S. Kilkis Akropolis (GRE) vs. BHT Auto Forum Petra Plock (POL)
SOBOTA 27.05
Boisko nr 2
 • 15:00 – M – BHT Auto Forum Petra Plock (POL) vs. TSHV Camelot (NED)

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: