Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 15 października 2019

Bohater Świętej Wojny Graczem 7. Serii

Reprezentant Hiszpanii poprowadził Orlen Wisłę Płock do zwycięstwa w Świętej Wojnie 27:26. Na tą wygraną kibice Nafciarzy czekali aż 1305 dni. Fenomenalny występ środkowego rozgrywającego sprawił, że z dużą przewagą wygrał głosowanie na Gracza 7. Serii.

Hiszpan był prawdziwym liderem Wisły. W całej Świętej Wojnie rzucił 6 bramek, w tym decydującą równo z końcową syreną, która dała gospodarzom upragnioną wygraną. Mindegia skutecznie kierował ofensywą Wisły i kreował grę kolegów z drużyny – zaliczył łącznie aż 7 asyst.

Mindegia trafił do Wisły w tym sezonem. Wcześniej występował we francuskim Chambéry Savoie. W reprezentacji Hiszpanii zadebiutował 28 grudnia 2010 w wygranym meczu z Portugalią. Na swoim koncie ma 23 występy w kadrze. W 2016 roku wywalczył srebrny medal mistrzostw Europy, które odbywały się w Polsce.

Niko Mindegia nominację otrzymał od Przeglądu Sportowego. W głosowaniu kibiców wyprzedził Macieja Zarzyckiego (Gwardia Opole) i Kiryła Kniaziwa (MKS Kalisz)

Partnerem głosowania na Gracza Serii jest hummelsport.pl

Niko Mindegia

  • Rok urodzenia: 1988
  • Pozycja: Rozgrywający
  • Wzrost: 184 cm
  • Waga: 87 kg 
  • Poprzednie kluby: Chambéry Savoie, KIF Kolding, Pick Szeged, Naturhouse La Rioja, Helvetia Anaitasuna, SDC San Antonio
  • Numer na koszulce: 50

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: