Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 30 marca 2021

Boris Zivkovic szczypiornistą Azotów-Puławy

https://www.facebook.com/ksazotypulawy/videos/1162582154155753

Boris Zivkovic urodził się 2 maja 1992 roku w Bregenz. Reprezentant kadry narodowej Austrii od lipca 2021 roku będzie zawodnikiem Azotów-Puławy. Boris Zivkovic jest leworęczny i gra na prawym rozegraniu. Od 2011 roku nieprzerwanie związany z ALPLA HC Hard, z którym występuje w austriackiej spusu LIGA. Czterokrotny mistrz Austrii oraz dwukrotny zdobywca Pucharu Austrii. Dla swojego klubu zdobył dotychczas 601 bramek.

Zivkovic był powoływany do reprezentacji Austrii 40 razy. Na Mistrzostwach Europy w 2020 roku Austria zajęła ósme, jak dotąd najwyższe miejsce w historii występów na wielkich imprezach.

Jestem bardzo podekscytowany, że będę grał PGNiG Superlidze w Azotach-Puławy. Znam niektórych zawodników z nazwisk i widziałem jak grają. Miałem okazję mierzyć się z kilkorgiem z nich podczas gry w reprezentacji Austrii. Przeniesienie się do innego kraju i zmiana środowiska to dla mnie bardzo duży krok, zważając na to, że ostatnie dziesięć lat spędziłem w jednym klubie. Chcę pomóc w osiągnięciu postawionych celów i dam z siebie wszystko, żeby to zrobić. Przede mną nowe wyzwania i nie mogę się doczekać aż spotkam Was wszystkich. Do zobaczenia w Puławach – powiedział nowy rozgrywający Azotów-Puławy.

Boris Zivkovic związał się z puławskim klubem dwuletnim kontraktem.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: