-:-

Dodano: 24 maja 2019

Brąz dla Gwardii!

Gwardia Opole, w drugim meczu rywalizacji o brązowy medal, pokonała we we własnej, wypełnionej po brzegi hali (mecz ogladał komplet publiczności – 3 000 widzów) MMTS Kwidzyń 26:24 wkraczając tym samym na najniższy stopień podium rozgrywek PGNiG Superligi w sezonie 2018/2019. Tym samym podopieczni Rafała Kuptela zdobyli pierwszy medal  mistrzostw Polski od 55 lat, kiedy to także sięgnęli po brązowe krążki.

Pierwsze spotkanie na swoją korzyść rozstrzygnęli kwidzynianie, którzy zdołali wygrać 26:25. Jednobramkowa przewaga przed rewanżem nie zapewniała absolutnie spokoju zawodnikom Tomasza Strząbały, którzy byli świadomi, że w Opolu czeka ich bardzo ciężkie spotkanie a o losach triumfu mogą decydować sekundy.

Pierwsze 30 minut potwierdziło, że zawodnicy znad Odry od razu chcieli przejąć przewagę w meczu. Pierwszą połowę gospodarze wygralii trzema golami – 16:13 i mogli czuć, że panują nad sytuacją.

Początek drugiej części meczu lepiej rozpoczęli goście, którzy odrobili straty i przegrywali już tylko jednym punktem. 18 minut przed końcem spotkania, opolanie znów uciekli rywalom i wyszli na czteropunktowe prowadzeni, a chwilę później powiększyli przewagę do sześciu bramek.

Końcówka meczu przyniosła jednak zmianę sił. Im bliżej końca meczu tym miejscowi grali coraz mniej skutecznie, co wykorzystali szczypiorniści z Kwidzynia. Na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem, MMTS zbliżył się do gospodarzy na dwa gole (23:25). Ostatecznie jednak, przyjezdni nie zdążyli odrobić strat i to zawodnicy Gwardii cieszyli się ze zwycięstwa a tym samym zdobycia brązowego medalu Mistrzostw Polski 2018/2019.

KPR Gwardia Opole – MMTS Kwidzyn 26:24 (16:13)