-:-

Dodano: 19 czerwca 2022

Byczki i Petra triumfują w Warszawie

Byczki Kowalewo Pomorskie i BHT Petra Płock zwyciężyli w turnieju inauguracyjnym 6. Edycji PGNiG Summer Superligi. Panie w finale pokonały MKS ECO Save Group Ochota Warszawa 2-0, a obrońcy tytułu sprzed roku, BHT Petra Płck wygrali z MKS-em Delfinem Grudziądz bez straty seta.

Niepokonane w grupie A okazały się zawodniczki GRU JUKO Piotrków Tryb. II, które zwyciężyły zespół KS Lakers Powidz po konkursie shoot-outów, a następnie KS AZS AWF Warszawa bez straty seta. Awans do ćwierćfinału dzięki pewnej wygranej nad AZS-em zapewniły sobie również powidzanki.

W grupie B pewnie poradziły sobie jedne z faworytek turnieju, Byczki Kowalewo Pomorskie, które odprawiły w dwóch setach MKS ECO Save Group Ochota Warszawa i MUKS Skałkę Śląsk Świętochłowice. Kolejne miejsce w 1/4 zmagań zajęły warszawianki.

W grupie C dość niespodziewanie najlepsze były zawodniczki KPR-u Ruchu Chorzów – chorzowianki nie straciły seta. Drugie miejsce po zwycięstwie 2-0 nad KS AZS-em AWF-em Warszawa II zajęły szczypiornistki BHT DTB Sambora Tczew. Ostatnie wolne miejsca w ćwierćfinale wywalczyły drużyny Autoinwestu Żukowo i SAS-u Gdańsk, które wyeliminowały BHT Bielsko-Biała.

Drużyny męskie podzielone zostały na trzy grupy – zwycięzcy zapewnili sobie bezpośredni awans do półfinału, a zespoły z drugich miejsc zagrały o ostatnią wolną lokatę.  W pierwszej grupie najlepsi okazali się zawodnicy SAS-u Gdańsk. Gdańszczanie pokonali po konkursie shoot-outów MKS Mazur Sołdański Siepc oraz GRU JUKO Piotrków Tryb., a awans do półfinału przypieczętowali wygraną 2-0 nad BHT Bielsko-Biała. Tuż za nimi uplasowali się piotrkowianie.

Równie zacięta była rywalizacja w grupie B, gdzie ostatecznie na czele znaleźli się zawodnicy SPR-u GOKiS-u Kąty Wrocławskie. Drugie miejsce, dzięki wygranej z GOKiS-em po shoot-outach, zajął zespół MKS-u Delfina Grudziądz.

Bez większych problemów do półfinału awansowali obrońcy tytułu sprzed roku, BHT Petra Płock, którzy pokonali 2-0 Ekoserwis Damy Radę Inowrocław i KS Lakers Powidz. Drugie miejsce w grupie zajęli Inowrocławianie.

Walka o ostatnią wolną lokatę rozstrzygnęła się więc między zespołami GRU, Ekoserwisu i Delfina Grudziądz. Zwycięsko z tego starcia wyszli grudziądzanie, zapewniając sobie grę w półfinale.

Co ciekawe, w żadnym meczu ćwierćfinałowym pań nie zobaczyliśmy shoot-outów. Swoje spotkania pewnie wygrała warszawska Ochota, pokonując KPR Ruch Chorzów, a mocniejsze od gdańszczanek okazały się zawodniczki GRU JUKO Piotrków Tryb. Awans do najlepszej czwórki wywalczyły też Byczki Kowalewo Pomorskie i KS Lakers Powidz, zwyciężając odpowiednio z Samborem Tczew i Autoinwestem Żukowo.

Najwięcej emocji przyniosło półfinałowe starcie Byczków i powidzanek, w którym w trzech setach wygrały zawodniczki z Kowalewa Pomorskiego. W drugim MKS ECO Save Group Ochota Warszawa pokonał 2-0 BHT GRU JUKO Piotrków Tryb. II.

Awans do finałów panów zapewnili sobie obrońcy tytułu, BHT Petra Płock, zwyciężając GOKiS Katy Wr., a MKS Delfin Grudziądz mógł zawalczyć o ostateczny triumf, dzięki wygranej 2-1 nad SAS-em Gdańsk.

Najlepsze w turnieju otwarcia okazały się Byczki Kowalewo Pomorskie. Panie w finale pokonały rywalki z Warszawy 2-0, tym samym tracąc podczas zmagań zaledwie jednego seta. Podobny przebieg miało spotkanie panów – płocczanie, tak jak ze wszystkimi poprzednimi rywalami, wygrali 2-0 z drużyną z Grudziądza.

Za tydzień, w ostatni weekend czerwca, PGNiG Summer Superliga odwiedzi Stare Jabłonki, gdzie na boiskach Hotelu Anders o kolejne punkty powalczą najlepsze zespoły w Polsce.