III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
6
G
1
0
M
0
8
S
2
0
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 6 kwietnia 2018

Kto był najlepszy w marcu

W marcu rozegraliśmy 45 meczów! To były decydujące starcia jeśli chodzi o awans do rundy finałowej. Dlatego eksperci z Canal + Sport, Sportowych Faktów i Kocham Ręczną mieli możliwość obserwowania zawodników w meczach o sporą stawką i przy dużej częstotliwości grania.
 
Przypominamy, że graczem lutego został Patryk Mauer z Gwardii Opole. Dziennikarze Sportowych Faktów, którzy go nominowali tak argumentowali swój wybór:
– Kolejny z wielkich talentów, największa rewelacja sezonu 2017/2018. W lutym niezwykle regularny. 41 bramek w sześciu meczach, prawie co mecz najlepszy strzelec Gwardii, która zbliżyła się do bezpośredniego awansu do rundy finałowej. A Mauer zaczął zagrażać najlepszym strzelcom ligi – awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji i nie powiedział ostatniego słowa. Wkrótce może przeskoczyć drugiego Kacpra Adamskiego. Kwestią czasu jest jego debiut w kadrze.
 

 
W marcu eksperci nominowali zawodników z Zagłębie Lubin, Piotrkowianina Piotrkowa Trybunalskiego i NMC Górnika Zabrze.
 

 

Redakcja Sportowe Fakty nominowały Patryka Małeckiego z Zagłębia Lubin:

Fantastyczny miesiąc w wykonaniu Małeckiego, bodaj najlepszy w dotychczasowej karierze w Superlidze. W trzech marcowych meczach przekroczył 50 proc skuteczności. Sensacyjnie zatrzymał Górnika Zabrze, w derbach z Chrobrym wrażenie robiła nie tylko efektywność, ale tez jego popisy przy rzutach karnych. Golkiper Miedziowych sześć razy nie dał się pokonać z linii siódmego metra! By znaleźć równie efektowny występ, trzeba przewertować statystyki kilka lat wstecz.
 

Redakcja Canal + Sport wytypowała Piotra Swata z Piotrkowianina Piotrków Trybunalski:

Marzec, a zwłaszcza końcówka miesiąca to popis skrzydłowego Piotrkowianina. W trzech ostatnich spotkaniach był najskuteczniejszym graczem swoje drużyny. To dzięki niemu Piotrkowianin stał się autorem największej niespodzianki marca w Superlidze. Jego bramka, z nietypowej jak na skrzydłowego pozycji, dała zwycięstwo w Zabrzu z Górnikiem. Bez Swata by się to nie udało.
 

Kocham Ręczną wytypowała Martina Galie z NMC Górnika Zabrze:

To obecnie jeden z trójki najlepszych bramkarzy PGNiG Superligi. Tak przynajmniej twierdzą ankieterzy na stronie SF. Nasza nominacja z ostatniej serii, spowodowana jego 50-procentową skutecznością z Wybrzeżem, to potwierdzenie dobrej dyspozycji jaką prezentował przez cały marzec. Górnik jest na miejscu 2. w swojej grupie i słowami Galii, zapowiada walkę o medale mistrzostw Polski.
 
Do kogo trafi najwięcej głosów i zegarek marki Balticus “Czarny Pył”, pokryty powłoką PVD, tarczą z awenturynu niebieskiego, wykańczaną detalami w kolorze złotym? Zadecydujcie oddając głos na  (LINK DO FB)
 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: