III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
3
0
G
1
7
M
4
3
S
1
6
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 6 czerwca 2022

Casper Liljestrand i Bartosz Szczepanik w Górniku Zabrze!

Górnik Zabrze zawsze miał szczęście do młodych i zdolnych bramkarzy, którzy w Trójkolorowych barwach rozwijali się i w tej chwili są wsparciem najlepszych klubów lub nawet reprezentacji! Dość wspomnieć Mateusza Korneckiego czy ostatnio Jakuba Skrzyniarza. Plan będzie kontynuowany, bo do Górnika dołączy dwóch młodych bramkarzy: Casper Liljestrand oraz Bartosz Szczepanik.

Casper Liljestrand jest synem byłego trenera Górnika, Patrika, w przeszłości także bramkarza. 22-latek (urodziny obchodzi w sierpniu) przez ostatnie dwa sezony reprezentował barwy Grupy Azoty Unii Tarnów. Wcześniej grał w Enerdze MKS Kalisz. Jest wychowankiem szwedzkiego IFK Ystads, w której barwach zadebiutował też w seniorskiej piłce w sezonie 2018/2019. Rozegrał jedno spotkanie w Handbollsligan. W minionym sezonie bronił ze skutecznością 24,67% obron. Świetnie spisywał się przy rzutach karnych: odbijał jeden na cztery próby rywali (25,37%).

Bartosz Szczepanik będzie czwartym bramkarzem Górnikiem – po Piotrze Wyszomirskim, Casprze Liljestrandzie i oczywiście Pawle Kazimierze. Ma ledwie 17 lat, a już może pochwalić się sporym doświadczeniem – występował regularnie w juniorskiej kadrze rocznika 2004. A osiemnastkę osiągnie dopiero w grudniu! Ostatnio reprezentował barwy SMSu ZPRP Kielce, występując nie tylko na poziomie drugiej ligi, ale także pierwszej! Co jednak ważne – Szczepanik jest wychowankiem zabrzańskiej drużyny UKSu 31 Rokitnica, którą opiekuje się ceniony trener Ryszard Gnot.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: