Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 11 maja 2020

Casper Liljestrand zawodnikiem Grupy Azoty Tarnów

Nowym zawodnikiem Grupy Azoty Tarnów został szwedzki bramkarz Casper Liljestrand. Młody i utalentowany golkiper jest synem nowego szkoleniowca tarnowian, Patrika Liljestranda.

Casper Liljestrand Grupa Azoty Tarnów / PGNiG Superliga

Casper urodził się 13 sierpnia 2000 roku. Dobrze zbudowany zawodnik (198 cm wzrostu, 89 kg wagi) jest wychowankiem IFK Ystads, do którego seniorskiej kadry dołączył w sezonie 2018/19, rozgrywając jedno spotkanie w szwedzkiej Handbollsligan. W kampanii 2019/20 reprezentował barwy Energii MKS Kalisz, reprezentując je w 21. meczach.

– Mieszanka dobrych genów i dużego talentu. Tak mogę streścić potencjał tego zawodnika. Przypominam, że Casper to syn byłego reprezentanta Szwecji, srebrnego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie. – mówi Krzysztof Mogielnicki, Dyrektor Sportowy Grupy Azoty Tarnów. – Casper, wchodząc na boisko w wielu meczach PGNiG Superligi, pokazał, że posiada predyspozycje, by stać się jednym z najlepszych bramkarzy. Przed nim, jak i całą drużyną dużo pracy, która wierzę, że przełoży się na dobre wyniki! Dodam, że transfer ten wpisuje się w filozofię budowy klubu, która opiera się na mieszance młodych i utalentowanych oraz doświadczonych zawodników. – spuentował Mogielnicki.

Jednocześnie informujemy, że nowy kontrakt z klubem podpisał bramkarz Patryk Małecki. Nowa umowa będzie obowiązywać do końca sezonu 2021/22.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: