-:-

Dodano: 6 maja 2019

Cenne punkty Zagłębia

W meczu 6. serii Rundy Spadkowej zespół Zagłębia Lubin pokonał w Gdyni miejscową Arkę 30:26 (13:16).

Początek pierwszej połowy to skuteczne i agresywne akcje gospodarzy, którzy prowadzili po kilku minutach już 3:1. Goście powoli zaczęli odrabiać straty i gonić zespół Arki. Rywalizacja, której stawką były cenne trzy punkty toczyła się zacięcie przez cały czas. Na skuteczne rzuty Kamyszka i Rychlewskiego odpowiadli przyjezdni. Pierwsza połowa zakończyła się trzybramkową przewagą gospodarzy (16:13).

Po zmianie stron zespół trenera Bartłomieja Jaszki rzucił się do odrabiania strat. Celnie trafiał Marcin Sroczyk a skutecznymi obronami popisywał się Jakub Skrzyniarz, którego gracze Arki nie mogli pokonać przez kilka kolejnych akcji. Gospodarze również w ataku przestali zdobywać bramki i Zagłębie po odrobieniu strat wyszło na prowadzenie, którego już do końca meczu nie oddało. Tym samym wygrana Zaglebia stała się faktem i to zespół z Lubina dopisał sobie trzy punkty do ligowej tabeli.

Arka Gdynia : Zagłębie Lubin 26:30 (16:13)

Arka Gdynia: Pieńczewski, Ram – Rychlewski 7, Przysiek 5, Skwierawski 4, Jamioł 3, Wolski 2, Brukwicki 2, Wołowiec 1, Dworaczek 1, Kamyszek 1 oraz Całujek, Ćwikliński, Czaja.

MKS Zagłębie Lubin: Skrzyniarz, Małecki – Sroczyk 8, Marciniak 5, Dudkowski 4, Stankiewicz 3, Moryń 3, Kużdeba 1, Pietruszko 1, Jaszka 1, Dawydzik 1 oraz Pawlaczyk, Mrozowicz, Bondzior.